Misja specjalna w TVP 3

Misja specjalna w TVP 3

Agata Pustułka

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Telewizja Katowice jest zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości za mało PiS-owska i trzeba to zmienić. Jak? Wymieniając dyrektora. Okazją jest zmiana warty na stanowiskach w Warszawie.
Nowy zarząd medialnej koalicji SLD i PiS podzielił właśnie polityczne wpływy w regionalnych ośrodkach.

Ośrodek katowicki przypadł partii braci Kaczyńskich. I choć obecny dyrektor TVP3, Miłosz Stawecki, dostał stanowisko za czasów sprawowania rządów właśnie przez PiS, gdy premierem był Jarosław Kaczyński, to jednak nie cieszy się partyjnym zaufaniem. Jest za bardzo... apolityczny, a stacja na partyjnym grząskim gruncie stara się zachować obiektywizm. Dlatego na stanowisku szefa TVP politycy chcą widzieć partyjnego komisarza.

- Jesteśmy załamani - mówią nam dziennikarze stacji. - Znów padamy ofiarą politycznych rozgrywek.

Pracownicy TVP3 stoją za Staweckim murem: - Dzięki niemu możemy spokojnie pracować i politycy nie dyktują nam, co i jak mamy robić - mówią.

Politycy PiS mają na ten temat jednak inne zdanie!

- Trzeba wprowadzić Telewizję Katowice na właściwe tory. Ja na przykład od dziewięciu lat nie występowałam na antenie. Dziennikarzy tej stacji nie ma na ważnych lokalnych imprezach. Tymczasem konkurent TVP Katowice, czyli Telewizja Silesia - zaprasza ludzi ze wszystkich opcji i jest tam z kamerami, gdzie trzeba - twierdzi posłanka PiS Maria Nowak.

Dlatego wraz z grupą parlamentarzystów lansuje na stanowisko dyrektora regionalnej TVP Marka Chrupałę (swojego byłego ucznia), obecnego kierownika emisji w Telewizji Katowice. - Mam do niego zaufanie. On zna się na telewizji, zapewni jej profesjonalizm - posłanka nie ukrywa swoich sympatii i dodaje: - Nie wiem, kto będzie dyrektorem i kogo wybierze główny szef, ale jedno jest pewne - nie chcę, żeby telewizja była PiS-owska, ale żeby była obiektywna i żeby wypełniała misję.

Niewykluczone jednak, że będzie to misja... specjalna, bo do zajęcia stanowiska dyrektorskiego przymierza się też filar sztandarowego programu PiS-owskiej epoki w TVP, czyli "Misji Specjalnej", dziennikarz "Gazety Polskiej" Filip Rdesiński.

- Będę się na ten temat wypowiadał, jeśli dostanę oficjalną propozycję od szefa TVP, a takiej nie było - mówi .

Rdesiński przyznaje jednak, że Śląsk i jego problemy świetnie zna, a na dodatek są mu bardzo bliskie. Jeden z tekstów poświęcił m.in. rozgrywkom w ramach śląskiej PO. Nic więc dziwnego, że Rdesińskiego popiera również grupa polityków PiS.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
won z komentarzami

won za don (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Won z komentarzami. Tukej bydzie strefa bez komyntarza.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
komentarze

tanta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Komentarze były ale sie zbyły.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a gdzie komentarze

wujo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Jestem zdziwiony ze zgubily sie komentarze, zdawalo mi sie ze wczoraj jeszcze byly

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo