Bielsko-Biała: Złodziejski duet wpadł w pułapkę policji

  Bielsko-Biała: Złodziejski duet wpadł w pułapkę policji

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Peruka, okulary, wózek, a w nim 2-letnie dziecko, to niezbędniki, które wykorzystywała para złodziei w czasie sklepowych kradzieży. Bielscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę i jego 30-letnią przyjaciółkę, którzy wyspecjalizowali się w okradaniu supermarketów na Śląsku i w Małopolsce.
  Złodzieje wpadli wczoraj w zaplanowaną przez policjantów zasadzkę. W czasie przeszukania ich samochodu odnaleziono pięć toreb, które po brzegi wypełnione były kosmetykami i artykułami spożywczymi o wartości kilkunastu tysięcy złotych, skradzionymi z supermarketów w Małopolsce i na Śląsku.

  Bielscy stróże prawa od początku roku otrzymywali liczne zgłoszenia o kradzieżach, do których dochodziło w supermarketach i galeriach handlowych w mieście. Policjanci ustalili, że za tymi przestępstwami stoi złodziejska para, która wykorzystuje w tym celu swoje 2-letnie dziecko. Mężczyzna i towarzysząca mu kobieta z procederu tego uczynili sobie stałe źródło dochodu.
  W ciągu tygodnia okradali dwa lub trzy supermarkety. Robili to nie tylko w Bielsku-Białej, ale także w Żorach, Pszczynie, Jastrzębiu Zdroju i w Pawłowicach. Swoje złodziejskie eskapady urządzali też w Małopolsce m.in w Oświęcimiu, Wadowicach, Kętach i Andrychowie, kradnąc artykuły o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

  Interesowały ich jedynie "chodliwe" towary: markowe perfumy, kremy, alkohole, kawy, firmowa odzież sportowa, artykuły spożywcze i chemiczne, które później z łatwością odsprzedawali stałym, współpracującym z nimi paserom. Sposób ich działania był prosty - mężczyzna, chcąc zmylić ochronę i operatorów kamer sklepowego monitoringu zmieniał swój wygląd - zakładał różne peruki, okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne, często zmieniał samochody, którymi podjeżdżał pod sklepy. Jego przyjaciółka, albo wjeżdżała z wózkiem na halę, a w nim z 2-letnim dzieckiem, albo oczekiwała na partnera w samochodzie. Wózek stanowił przykrywkę dla ich przestępczego procederu. Przewozili w nim skradzione łupy, a część towaru lądowała w torbach na zakupy. Przepakowując towar wybierali miejsca w sklepie, których swoim zasięgiem nie obejmowały kamery monitoringu.

  Sprawca, wychodząc ze sklepu symulował rozmowę telefoniczną przez telefon komórkowy, a na drugim ramieniu, którego nie dostrzegała kasjerka, wynosił torby z ukrytymi łupami. Jeśli próbował go zatrzymać ochroniarz albo obsługa sklepu, był agresywny i z reguły dochodziło do rękoczynów. Przed sklepem, w samochodzie, zazwyczaj czekała na niego wspólniczka, z którą w pośpiechu odjeżdżał. Wczoraj nie udało im się uciec daleko...

  W trakcie przeszukania mieszkania złodziei policjanci odnaleźli markową, sportową odzież z doczepionymi metkami, artykuły spożywcze, chemiczne oraz kosmetyki - towar o wartości blisko 50 tys. zł. Zatrzymana kobieta próbowała wmówić policjantom, że są to jedynie prezenty, które podarował jej przyjaciel... 2-letnie dziecko oddano pod opiekę dziadków. Jego rodzice zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 36-letni mężczyzna był już karany za kradzieże, a za przestępstwa te spędził w więzieniu 1,5 roku. Jego partnerka odpowiadała za posiadanie narkotyków. Za obecne kradzieże zatrzymani mogą spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. O ich losie zadecyduje prokuratura i sąd.

  Policjanci prowadzący sprawę apelują do pokrzywdzonych - właścicieli sklepów i galerii handlowych o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, nr tel. (033) 8121400, celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie i odbioru skradzionego mienia.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do pudła z nimi!!

   XXDD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 50

   Tez tak myśle powinni do więzienia iśc a szczególnie mamuśka! z dzieckiem po sklepach kraść!!!patologia maskara jakaś ludzie świat wariuje!!!Biedne dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!brak słów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do więzienia z nimi

   mała (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 46

   powinni iść siedzieć zwłaszcza że pewnie kradli od lat .za pewne nieżle się obłowili a ja powinni pozbawić praw rodzicielskich skoro do takich rzeczy wykorzystuje dzieci biedne dziecko w...rozwiń całość

   powinni iść siedzieć zwłaszcza że pewnie kradli od lat .za pewne nieżle się obłowili a ja powinni pozbawić praw rodzicielskich skoro do takich rzeczy wykorzystuje dzieci biedne dziecko w samochodzie cały dzień pewnie to dzieciątko to nawet nie wie co to dom bo tylko tam spał i co to spacer . zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama