W Zabrzu kierowcy jeżdźą po nowym rondzie

W Zabrzu kierowcy jeżdźą po nowym rondzie

Maria Olecha

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Zabrzańskie rondo, które zastąpiło niebezpieczne i wypadkowe skrzyżowanie Alei Korfantego z ul. Gdańską, powstało dzięki dotacji ze "schetynówek". To już drugie rondo w Zabrzu i jednocześnie drugie przebudowane skrzyżowanie wzdłuż Alei Korfantego.
Choć kierowcy korzystają z niego od kilku tygodni, dopiero dziś zostało oficjalnie otwarte. Zabrzańskie rondo, które zastąpiło niebezpieczne i wypadkowe skrzyżowanie Alei Korfantego z ul. Gdańską, powstało dzięki dotacji ze "schetynówek".

- Udało nam się ukończyć inwestycję przed zaplanowanym terminem, dlatego kierowcy zabrzańscy i z całej aglomeracji mogą już bezpiecznie jeździć - cieszyła się Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.


Stanisław Grabowiec już zdążył przejechać samochodem po nowym rondzie. Jego zdaniem powinno ich być w mieście więcej.

- To rondo było tutaj bezapelacyjnie potrzebne. Mieszkam w pobliżu i nieraz widziałem wypadki w tym miejscu. Teraz na pewno kierowcy będą zwalniać - uważa pan Stanisław.

W ramach prac przebudowane zostało nie tylko jedno z najbardziej niebezpiecznych w mieście skrzyżowań, ale powstała też ścieżka rowerowa, chodniki, a samo rondo będzie wieczorem i nocą oświetlone. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln 900 tys.zł, z czego niemal 1 mln 300 tys. zł to dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Dodajmy, że to już drugie rondo w Zabrzu i jednocześnie drugie przebudowane skrzyżowanie wzdłuż Alei Korfantego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo