Ruszył Express Jasnogórski

Ruszył Express Jasnogórski

Krzysztof Suliga

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W sobotę dotarła do Częstochowy Expressem Jasnogórskim, uruchomionym przez PPKS Warszawa z myślą o pielgrzymach, pierwsza grupa podróżnych. Jechali z Dworca Zachodniego w Warszawie trzy godziny.
Do końca przyszłego roku, w każdą sobotę, na Jasną Górę wyruszać będzie z Warszawy przynajmniej jeden komfortowo wyposażony autokar. Jeżeli zainteresowanie będzie większe, przewoźnik wyśle w trasę więcej autobusów.

Na normalnej trasie, korzystając z usług PPKS, trzeba zapłacić za kurs z Warszawy do Częstochowy 35 złotych, a EJ kosztuje w obie strony 40 zł.

Z inicjatywą uruchomienia pątniczego połączenia wystąpił PPKS, który już przewozi podróżnych ze stolicy do sanktuariów w Licheniu i Łagiewnikach.


Ci, którzy przyjechali pierwszym kursem na Jasną Górę, oprócz uczestniczenia we mszy św. i zwiedzenia sanktuarium, mieli dodatkowe atrakcje. Zostali ugoszczeni przez ojców paulinów obiadem i mogli zobaczyć nieudostępnianą obecnie zwiedzającym jasnogórską bibliotekę.

Podczas konferencji prasowej na Jasnej Górze podpisano umowę o współpracy pomiędzy PPKS Warszawa a Zakonem Paulinów.

- Jasna Góra musiała się znaleźć w naszym projekcie. To najsłynniejsze sanktuarium maryjne w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznego, komfortowego i stosunkowo taniego przejazdu ze stolicy na Jasną Górę - mówi dyrektor PPKS Piotr Grzegorczyk.

Projekt realizowany jest we współpracy i pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. To przede wszystkim oferta dla osób nielubiących wyjazdów w zorganizowanych grupach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo