Ważne
  Jaworzno: Działka sprzedana, może będzie praca

  Jaworzno: Działka sprzedana, może będzie praca

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nawet 160 osób będzie mogło znaleźć pracę w centrum Jaworzna. Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż jednej z dwóch miejskich działek na terenie po dawnym szybie Kościuszko.
  Teren (1,8 ha) za 6 mln zł kupiła firma MG Centrum, która chce w centrum wybudować salon samochodowy i galerię handlową z parkingiem, na około 200 samochodów.

  Działkę w centrum udało się sprzedać dopiero przy czwartym przetargu. Na razie jeszcze nie wiadomo, jaka sieć handlowa będzie wiodącym operatorem w nowej galerii. - Zainteresowanie jest duże i z wyłonieniem operatora nie powinno być żadnych kłopotów. Nie mamy jednak jeszcze podpisanej umowy, więc trudno mówić o konkretach - mówi Michał Goli, prezes MG Centrum.

  Prace budowlane mogą się zacząć najwcześniej w połowie przyszłego roku.
  Te inwestycje to również szansa na pracę. - W naszym salonie pracę znajdzie od 50 do 60 osób. Trudniej mówić o galerii handlowej, bo tak naprawdę dziś nie wiemy jeszcze jaka będzie ona duża. Myślę, że zatrudnionych może zostać nawet około stu osób - kalkuluje Michał Goli.

  Mieszkańcy są zadowoleni. Strachu nie kryją jednak kupcy, którzy obawiają się konkurencji z dużą siecią handlową.
  - Pewnie, że się boimy utraty klientów. To w takiej sytuacji jest chyba naturalne - mówi Małgorzata Apostel, szefowa Stowarzyszenia Kupców Manhattan.

  W czerwcu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę jaworznickich kupców dotyczącą Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Kościuszko". Kupcy skarżyli się na to, że centrum handlowe pozbawi ich pracy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama