Szatan jest wśród nas!

Szatan jest wśród nas!

Marlena Polok-Kin

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Zabawne? Nie do śmiechu tym, którzy szukają pomocy u egzorcysty. Zdziwilibyście się, wiedząc ilu jest takich ludzi, w jakim wieku. Zło jest tuż-tuż. Jak rozpoznać sygnały, gdzie szukać pomocy jutro w Gliwicach poradzi egzorcysta diecezji gliwickiej, ks. Janusz Czenczek.
Może się zacząć niewinnie - od nagłego zainteresowania wróżbami, które nagle stają się jedyną wyrocznią i drogowskazem w życiu. Można oszaleć na punkcie "pierścienia Atlantów", talizmanów, bioenergoterapii, homeopatii. Magii, czarów, przesądów.

Nagle człowiek zaczyna wierzyć, że to przedmiot, układ kart Tarota i znaków zodiaku decyduje, co powinien zrobić, co go czeka, jaką drogą pójść. Niewinna zabawa przeradza się w obsesję. Ba, opętanie!

Można także nagle znienawidzić ludzi, w miejsce dawnej religijności pojawia się niczym nie uzasadniona niechęć, wręcz odraza do praktyk religijnych. Bywa, że bliscy opętanej osoby zauważają drastyczną zmianę jej charakteru. Częstokroć sam opętany nie ma pojęcia, jak bardzo się zmienił.

Doświadczony egzorcysta z siedmioletnim stażem, ks. Janusz Czenczek, sprawujący swą posługę kapłańską w diecezji gliwickiej nie ma wątpliwości: Głównym problemem współczesności jest fakt, że ludzie w szatana po prostu nie wierzą. Tę lukę szybko wypełnia szatan. Przedstawia zło jako dobro.

Wpadamy w tę pułapkę. Ale przecież nie wierzymy, że szatan istnieje! I, jak twierdzą kapłani, na tym polega zwycięstwo zbuntowanego anioła.

Każdego roku tysiące ludzi w całym kraju szukają pomocy - i oby trafiły do kapłana, a nie oszusta-egzorcysty. Przypomnijmy, tylko ksiądz może być egzorcystą. I to nie każdy. Potrzeba do tego siły ducha i specjalnych predyspozycji. To tak ważne i trudne zadanie, że nie każdy kapłan może ją udźwignąć. Egzorcyzmy to specjalny rytuał, zatrwierdzony przez Watykan.

Opętanie, z jakim spotykają się kapłani, przeważnie nie przypomina kinowych fantazji scenarzystów.
Ksiądz Janusz Czenczek objawach opętania mówi krótko - to bezmiar ludzkiego nieszczęścia. Opętany i zniewolony człowiek bardzo cierpi.

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a, obok Katedry) odbędzie się jutro (wtorek) spotkanie z księdzem Januszem, zatytułowane "Zło istnieje naprawdę - współczesne zagrożenia ze strony szatana".

Początek spotkania - o godz. 17.00. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo