Pikieta strajkujących pracowników piekarskiego szpitala

  Pikieta strajkujących pracowników piekarskiego szpitala

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Manifestujących w poniedziałek przed piekarskim Urzędem Miasta pracowników szpitala wsparli związkowcy z Sierpnia 80 i mieszkańcy.
  Tu w Piekarach jest dzielnica Dąbrówką się zwie, dom kultury ma swą windę, a chirurgia nie. Pracownicy na swych barkach chorych noszą wciąż, a w kieszeni prezydenta siedzi skąpy wąż - tę oto skoczną przyśpiewkę z melodią do piosenki "Ściernisko" w wykonaniu braci Golców zaserwowali prezydentowi Piekar Śląskich Stanisławowi Korfantemu manifestujący pod Urzędem Miasta związkowcy. W ślady strajkującej załogi Szpitala Miejskiego poszli przypadkowi przechodnie, nucąc pod oknami magistratu inny kawałek, parafrazę Golców "Do Dąbrówki wróć"... (dzielnica Piekar, w której mieszka prezydent - przyp. red.).

  Stojącą w obronie szpitala załogę lecznicy wsparli związkowcy z Sierpnia 80 i mieszkańcy. Pikieta rozpoczęła się o godz. 14.30.
  Pracownicy szpitala złożyli pod drzwiami urzędu czepki i znicze

  Oprócz specjalnie przygotowanej na tę okazję piosenki, pielęgniarki, położne i lekarze wyposażeni byli w flagi, megafony, plastikowe butelki. Na znak żałoby panującej w szpitalu, pracownicy złożyli pod drzwiami urzędu pielęgniarskie czepki i znicze.

  Przypomnijmy, że poniedziałkowa manifestacja to kolejny punkt trwającego od zeszłego wtorku strajku generalnego w piekarskim Szpitalu Miejskim.

  Głośna demonstracja ma skłonić władze miasta do wycofania się z planów przekształcenia szpitala w ośrodek leczniczo-opiekuńczy. Dyrektor placówki wraz z prezydentem bezradnie rozkładają ręce twierdząc, że pieniędzy na funkcjonowanie zadłużonego na 12 mln złotych szpitala nie ma. Z kolei przeprofilowanie lecznicy na modłę prezydenta Stanisława Korfantego byłoby, zdaniem pracowników, równoznaczne z likwidacją oddziałów: chirurgicznego i położniczo-ginekologicznego.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama