Pikieta strajkujących pracowników piekarskiego szpitala

Pikieta strajkujących pracowników piekarskiego szpitala

Katarzyna Nylec

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Manifestujących w poniedziałek przed piekarskim Urzędem Miasta pracowników szpitala wsparli związkowcy z Sierpnia 80 i mieszkańcy.
Tu w Piekarach jest dzielnica Dąbrówką się zwie, dom kultury ma swą windę, a chirurgia nie. Pracownicy na swych barkach chorych noszą wciąż, a w kieszeni prezydenta siedzi skąpy wąż - tę oto skoczną przyśpiewkę z melodią do piosenki "Ściernisko" w wykonaniu braci Golców zaserwowali prezydentowi Piekar Śląskich Stanisławowi Korfantemu manifestujący pod Urzędem Miasta związkowcy. W ślady strajkującej załogi Szpitala Miejskiego poszli przypadkowi przechodnie, nucąc pod oknami magistratu inny kawałek, parafrazę Golców "Do Dąbrówki wróć"... (dzielnica Piekar, w której mieszka prezydent - przyp. red.).

Stojącą w obronie szpitala załogę lecznicy wsparli związkowcy z Sierpnia 80 i mieszkańcy. Pikieta rozpoczęła się o godz. 14.30.
Pracownicy szpitala złożyli pod drzwiami urzędu czepki i znicze

Oprócz specjalnie przygotowanej na tę okazję piosenki, pielęgniarki, położne i lekarze wyposażeni byli w flagi, megafony, plastikowe butelki. Na znak żałoby panującej w szpitalu, pracownicy złożyli pod drzwiami urzędu pielęgniarskie czepki i znicze.

Przypomnijmy, że poniedziałkowa manifestacja to kolejny punkt trwającego od zeszłego wtorku strajku generalnego w piekarskim Szpitalu Miejskim.

Głośna demonstracja ma skłonić władze miasta do wycofania się z planów przekształcenia szpitala w ośrodek leczniczo-opiekuńczy. Dyrektor placówki wraz z prezydentem bezradnie rozkładają ręce twierdząc, że pieniędzy na funkcjonowanie zadłużonego na 12 mln złotych szpitala nie ma. Z kolei przeprofilowanie lecznicy na modłę prezydenta Stanisława Korfantego byłoby, zdaniem pracowników, równoznaczne z likwidacją oddziałów: chirurgicznego i położniczo-ginekologicznego.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo