Ruda Śląska: Amant z internetu okradał poznane kobiety

Ruda Śląska: Amant z internetu okradał poznane kobiety

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

25-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej podrywał kobiety przez internet a potem je okradał.
Poznany przez internet Mirosław U lat 25 mieszkaniec Rudy Śląskiej musiał się wydawać miłym , uprzejmym i wspaniałym materiałem na upragnionego mężczyznę skoro aż dwie rudzianki w wieku 25 i 30 lat uległy jego urokowi.

Okazało się, że gdy tylko zdobywał on zaufanie swoich ofiar i udawało mu się pokrzywdzone kobiety odwiedzić w mieszkaniu dokonywał on kradzieży na ich szkodę. Łupem amanta padały przedmioty wartościowe (złoto i biżuteria), oraz laptopy. Po spotkaniu podejrzany nie kontaktował się więcej z Paniami i pozostawały one okradzione i bez mężczyzny.

Praca operacyjna oraz użycie nowoczesnych metod ustalenia sprawcy przez halembskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego. Zatrzymanie wyglądało i było prawie jak z filmu gangsterskiego. Miejscem zatrzymania lotnisko w Pyrzowicach, gdzie podejrzany Mirosław U. już miał odlecieć do Irlandii.

Podejrzany rudzianin usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Do popełnienia zarzucanych mu czynów przyznał sie i wyraził chęć dobrowolnego poddania karze. Może mu grozić do pięciu lat więzienia. Wobec podejrzanego Sędzia Sądu Rejonowego zastosował dozór policji jako środek zapobiegawczy w prowadzonym postępowaniu.

Halembscy Kryminalni nie pozostali tylko na dwóch udowodnionych sprawach. Szukane są inne osoby, któtre mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego amanta.

Osobom czytającym tą notkę chcemy w tym miejscu przypomnieć, że obdarzanie zbytnim zaufaniem przypadkowo poznanych osób może i często skutkuje przestępstwem popełnionym na szkodę osoby, która zaufała nie zachowując należytej w takich wypadkach ostrożności. Przestrzegamy jednocześnie przed pochopnym zawieraniem znajomości i szybkim obdarzaniu całkowitym zaufaniem czasem co dopiero poznanych osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo