Polacy i Czesi poznają nawzajem swoje prawo

  Polacy i Czesi poznają nawzajem swoje prawo

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Polscy przedsiębiorcy, urzędnicy i policjanci szkolący się z prawa czeskiego, a ich czescy koledzy z polskiego? To możliwe, jeśli powstanie polsko-czeski odpowiednik EuroInstytutu, który z powodzeniem od wielu lat funkcjonuje w niemieckim Kehl, na pograniczu niemiecko-francuskim. Polska strona Euroregionu Śląsk Cieszyński rozważa prowadzenie takiej działalności.
  - Takie aktywności są potrzebne do przełamywania stereotypów - uważa Bogdan Kasperek, dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej Olza i polskiej strony Euroregionu Śląsk Cieszyński.

  Skąd ten pomysł? Stowarzyszenie realizuje projekt Schengen - przestrzeń nowych możliwości. W ramach niego odbyły się konferencje poświęcone kwestii wejścia Polski i Czech do strefy Schengen i możliwości powołania ośrodka doradczo-szkoleniowego. Ich uczestnicy uznali, że prowadzenie działalności na wzór EuroInstytutu z Kehl jest na Śląsku Cieszyńskim potrzebne. Ale na razie nie ma żadnych decyzji o powołaniu samej instytucji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama