Ważne
  Urzędnicy wykańczają turystykę

  Urzędnicy wykańczają turystykę

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Centrum Informacji Turystycznej w Wiśle w piątek pracuje tylko do godz. 14.00, a w soboty i niedziele zamknięte jest na cztery spusty. Właściciele bazy gastronomiczno-hotelarskiej komentują, że władze miasta ustalając takie godziny otwarcia punktu chcą wykończyć turystykę w Wiśle, która żyje z przyjezdnych. Burmistrz Wisły Andrzej Molin twierdzi, że mieszkańcy przesadzają.
  - Gratuluję pomysłu! Typowy polski absurd - śmieje się Krzysztof Mrowiec, prezes Beskidzkiej Izby Turystyki. I już na poważnie dodaje: - Przecież to skandal! Pomylenie pojęć, bo dla kogo ma być ta informacja turystyczna: dla mieszkańców czy turystów? Ten, kto wprowadził taki czas pracy punktu wykazał się dużą nieodpowiedzialnością.

  Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miejskiego pracuje od poniedziałku do środy w godz. 7.00 - 15.00, w czwartki od 8.00 do 16.00, w piątki od 7.00 tylko do 14.00. Natomiast w soboty i niedziele nie działa wcale. Wielu mieszkańcom i turystom nie może się pomieścić w głowie, żeby w Wiśle - typowo turystycznej miejscowości, gdzie jest największa baza noclegowa na Śląsku, licząca 9,5 tys. miejsc - w weekend nie działało CIT.

  - Byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że w soboty i niedziele informacja nie pracuje - przyznaje Paweł Brągiel, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka, które działa na rzecz m.in. rozwoju i promocji Wisły.

  Karina Poloczek, prowadząca wiślański ośrodek Karina, podkreśla, że mieszkańcom centrum nie jest potrzebne. Potrzebne jest natomiast przyjezdnym.

  - Tymczasem turysta przyjeżdżający do Wisły w piątek po południu pozbawiony jest możliwości uzyskania wyczerpującej informacji o tym, co się dzieje w Wiśle. Odnoszę wrażenie, że takie godziny wychodzą naprzeciw urzędnikom, a nie przyjezdnym - mówi Poloczek.

  - To są tak oczywiste sprawy, że w ogóle nie powinno się nad nimi dyskutować - dodaje Tadeusz Marin z firmy BC Cross, specjalizującej się w organizacji imprez integracyjnych dla turystów.

  - W tych stwierdzeniach jest trochę przesady - bagatelizuje problem burmistrz Andrzej Mo-lin. Tłumaczy, że zdecydowali się na ograniczenie godzin otwarcia centrum, bo w miejscowości działają dwa inne punkty informacji turystycznej - Wistour i PTTK. Ponadto zainwestowali w infokioski (są trzy, ma pojawić się kolejnych siedem), więc w nich można znaleźć potrzeb-ne informacje. Natomiast pracownicy CIT zatrudnieni są w Referacie Promocji, Turystyki i Sportu UM, dlatego oprócz obsługi centrum mają jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia. Gdyby punkt miał pracować w weekendy, to konieczne byłoby zwiększenie obsady.

  - Tymczasem mamy wiele innych bieżących wydatków i nie chciałbym zatrudniać kolejnych osób - mówi burmistrz Molin.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama