W Zawierciu nie będzie aktu oskarżenia o śmierć pacjenta

  W Zawierciu nie będzie aktu oskarżenia o śmierć pacjenta

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prokuratura Rejonowa w Zawierciu nikogo nie oskarży o nieumyślne spowodowanie śmierci 51-letniego mężczyzny w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.
  Właśnie umorzyła śledztwo w tej sprawie. Pacjent, według słów świadków, kilkanaście godzin umierał w strasznych bólach w szpitalnym łóżku, ale personel medyczny nie udzielił mu pomocy. Nie ratował jego życia, ani nie uśmierzał cierpienia. Pacjent, według świadków, wiele godzin umierał w strasznych bólach w szpitalu


  - Zasięgnęliśmy opinii biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a oni stwierdzili, że leczenie pacjenta przebiegało prawidłowo.
  Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Ekspertyza specjalistów ma dla nas zasadniczą wartość, więc śledztwo zostało umorzone - poinformował naszą gazetę Andrzej Nowak, prokurator rejonowy w Zawierciu.

  W październiku ubiegłego roku doniesienie do prokuratury złożyli Barbara i Piotr Łuczykowie, którzy wówczas odwiedzali własnego ojca w szpitalu i widzieli, co się dzieje z umierającym Zbigniewem B. Alarmowali pielęgniarki, ale bez skutku. Byli oburzeni ich obojętnością.

  Zdaniem Piotra Łuczyka, personel traktował ich jak awanturników. Wspomina: - Pielęgniarki wolały się z nami kłócić, niż pomóc temu człowiekowi. Mówiły, że jak pacjent nie szanował zdrowia, to teraz ma. Gdyby nie my, to pan Zbyszek zmarłby pewnie na podłodze, bo spadał z łóżka. Nie wiedziałem, że można tak cierpieć. Serce się krajało.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama