Świętochłowice: Woda w kranach na Komandra może popłynąć już...

Świętochłowice: Woda w kranach na Komandra może popłynąć już jutro

MOKR

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Po 72 dniach sporu w bloku przy ul. Komandra 4 może jutro popłynąć woda. Pod warunkiem, że zostanie podpisana umowa między stronami konfliktu.
Przypomnijmy. Mieszkańcy budynku nie mieli wody od 2 września, gdy odłączyło ją Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wspólnota nie zawarła z nim umowy na jej dostarczanie. Od 3 lat właściciele mieszkań wpłacali pieniądze bezpośrednio do ChŚPWiK, sami odczytywali wskazania wodomierzy. W bloku mieszka 30 rodzin, 16 lokatorów wykupiło mieszkania na własność, pozostałymi administruje MZBM.
Od początku października negocjowano umowę, odbyło się kilka spotkań, były sesje nadzwyczajne. Mediacji między stronami podjął się Jan Michalik, wiceprezydent Chorzowa. Tydzień temu, po kilkugodzinnym spotkaniu, właściciele nie podpisali protokołu uzgodnień. Nie znalazł się w nim ważny dla nich punkt o odcięciu wody lokatorowi, który nie płacił za wodę.

W poniedziałek mieszkańcy rozpoczęli okupację wodociągów, siedem osób tam nocowało. We wtorek strony rozpoczęły negocjacje podpisane protokołem uzgodnień. Zawarto w nim zapis, że umowę na wodomierz główny z przedsiębiorstwem podpisze jako pełnomocnik wspólnoty Piotr Mocek, jeden z właścicieli mieszkań. Właściciele liczą też, że MZMB nie będzie robił problemów.

- Jeśli umowa zostanie podpisana w czwartek, to w kranach może popłynąć woda do celów sanitarnych - wyjaśnia Andrzej Cieślik, rzecznik przedsiębiorstwa. - Z właścicielami mieszkań mają też być podpisane umowy indywidualne - dodaje. W protokole uzgodnień jest też zapis, że wodę będzie można odciąć lokatorowi nie tylko na wniosek wspólnoty, ale i przedsiębiorstwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo