Sięganie do praźródeł fotografii, czyli OFFO 2009 w Rybniku

Sięganie do praźródeł fotografii, czyli OFFO 2009 w Rybniku

Ola Szatan

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Trwa trzecia edycja OFFO 2009, czyli Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej, która rozpoczęła się 6 listopada w rybnickim Domu Kultury Chwałowice.
W tegorocznej edycji imprezy bierze udział ponad stu autorów m.in. z Polski, Francji, Argentyny, Australii, USA i Rosji. To artyści uprawiający fotografię otworkową (technika wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura). Ich prace będą pokazywane do 30 listopada w pięćdziesięciu galeriach naszego regionu (m.in.: w Jastrzębiu Zdroju, Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Częstochowie, Rybniku, Sosnowcu, Żorach i Zawierciu).


OFFO 2009 to nie tylko wystawy, to także pokazy filmów otworkowych, multimediów, prelekcje. W czwartek w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 2) odbędzie się wernisaż wystawy "Amerykańskie Metafory - Współczesna Fotografia Otworkowa". Początek o godz. 17.00 . Z kolei jutro na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bytkowska 1B), w godz. 10.00-16.00, uczestnicy OFFO będą mieli mieli okazję spotkać się z Jessecą Ferguson, pracującą w XIX-wiecznej technice fotografii i kolażu.

W sobotę, w godz.10.00-16.00, na Wydziale Radia i Telewizji UŚ z uczestnikami OFFO 2009 spotka się Eric Renner. W tym samym dniu o godz. 18.00 warto wybrać się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu Zdroju (ul. Piłsudskiego 27), gdzie odbędzie się spotkanie artystów zagranicznych z polskimi fotografami biorącymi udział w festiwalu OFFO. Szczegółowy program festiwalu, sylwetki autorów znajdują się na stronie:www.offo2009.ovh.org Wstęp wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo