Przemysław Sobieszczuk z Katowic to Człowiek bez barier 2009

  Przemysław Sobieszczuk z Katowic to Człowiek bez barier 2009

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przemysław Sobieszczuk, założyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk, na co dzień specjalista ds. HR w ING Banku Śląskim, otrzymał wyróżnienie Człowiek bez barier 2009.
  Otrzymane wyróżnienie stanowi dla mnie potwierdzenie, że moje działania mają sens a niepełnosprawny nie oznacza wykluczony. Daje mi to jeszcze większą wiarę we własne siły i motywuje do dalszej pracy, szczególnie na rzecz osób, które potrzebują wsparcia - powiedział Przemysław Sobieszczuk, wyróżniony w konkursie Człowiek bez barier 2009.

  Przemysław Sobieszczuk ma 31 lat, pochodzi z Piekar Śląskich i pracuje w ING Banku Śląskim w Katowicach, jako specjalista ds.
  HR. Ukończył politologię w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (wydział w Chorzowie). Choruje na niezwykle rzadką chorobę dermatologiczną - Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka.

  W 2004 roku, Przemysław założył Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk, które pomaga dzieciom i rodzinom dotkniętym EB. W 2005 roku, Stowarzyszenie zorganizowało I Ogólnopolski Kongres Chorych na EB. Kongres ten zapoczątkował coroczne spotkania osób z EB z lekarzami specjalistami. Z kolei w 2008 roku, odbył się I Ogólnopolski Motylkowy Festiwal Radości - spotkanie integracyjne dla dzieci z EB. Dzięki staraniom Przemysława i jego Stowarzyszenia, Epidermolysis Bullosa została wpisana na krajową listę chorób przewlekłych, a opatrunki dla chorych na EB są refundowane.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama