Wieczór charytatywny pt. Wołanie z głębi serca

  Wieczór charytatywny pt. Wołanie z głębi serca

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już 22 listopada 2009 r. w Kinie Roma w Zabrzu o godz. 17 rozpocznie się wieczór charytatywny na zakup leków dla Gosi Marzewskiej pod hasłem Wołanie z głębi serca.
  Gosia najlepiej w naszej klasie w liceum jeździła na nartach. Najlepiej tańczyła. I najlepiej grała w tenisa. Już nie pojeździ, nie zatańczy ani nie zagra. Ale może będzie samodzielnie chodzić - piszą jej przyjaciele.

  Od 9 lat Gosia walczy ze stwardnieniem rozsianym. - Teraz staram się <normalnie> żyć - pisze Gosia na swoim blogu. - Ciągle pracuję, wychowuję Michasia, prowadzę dom. Ale czuję się, jakbym żyła zawieszona nad tym, co się dzieje wokół mnie, czekając wciąż na to, że będę w końcu mogła z moim synem pójść na spacer do lasu.

  Gosia codziennie walczy ze słabościami swojego ciała, zadziwiając wszystkich ogromną siłą ducha.
  Walkę o Gosię i jej spacer do lasu podjęli także jej przyjaciele. Musieliśmy zewrzeć szyki, ponieważ teraz będzie jej jeszcze trudniej. Gosia nie uzyskała zgody na swój dalszy udział w programie lekowym NFZ i od teraz musi radzić sobie sama a miesięczny koszt jej leczenia to 3 tysiące złotych. Przerwanie podawania leku grozi kolejnymi agresywnymi rzutami choroby, których skutków nawet nie chcemy sobie wyobrażać.

  Stwardnienie rozsiane (SM) jest najczęstszą chorobą neurologiczną młodych dorosłych. Diagnozuje się je najczęściej w grupie 20-40 latków, częściej wśród kobiet niż mężczyzn. SM pojawia się, kiedy dochodzi do uszkodzenia materiału ochronnego czyli mieliny wokół nerwów w centralnym układzie nerwowym. Uszkodzenie mieliny zwalnia, zniekształca lub nawet hamuje przekazy informacji z mózgu do innych części ciała, które przez to przestają prawidłowo funkcjonować. Przyczyny SM wciąż nie są znane, tysiące naukowców na całym świecie prowadzi badania w kierunku wyjaśnienia tej zagadki, obecnie wiele przemawia za tym, że jest to choroba autoimmunologiczna, a więc taka, w której organizm niszczy własne tkanki.

  W I części programu wieczoru charytatywnego Pieśni staroromiańskie Grzegorza z Nareku, II cz. Wojciech Wysocki - monodram Życiorys według Zbigniewa Herberta. Wykonawcy: Wojciech Wysocki, Sambor Dudziński, Bogdan Kasprowicz, Teatr Performer z Zamościa w składzie: Bożena Dudzińska, Anna Maria Jędrzejewska, Michał Dudziński, Seweryna Aga Dudzińska. Wstęp - 30 zł.

  W czasie przedstawienia odbędzie się aukcja obrazów i sprzedaż cegiełek. Cały dochód z imprezy (po odliczeniu kosztów podróży artystów) zostanie przeznaczony na zakup leków dla Gosi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama