Żywiec: Pociągi znikają z torów

  Żywiec: Pociągi znikają z torów

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spółka kolejowa PKP Przewozy Regionalne zamierza zlikwidować od grudnia kolejne pociągi, które dowożą do pracy i szkoły mieszkańców Żywiecczyzny.
  Zagrożone są połączenia pomiędzy Żywcem a Suchą Beskidzką i wieczorny pociąg ruszający z Bielska o godz. 22.37, który jeździ do Zwardonia, a według planów jego trasa ma zostać skrócona do Rajczy. Zniknąć ma również poranny pociąg wyjeżdżający ze Zwardonia do Katowic o 3.33. Po wprowadzeniu zmian, skład ma rozpoczynać bieg dopiero w Rajczy. Pasażerowie protestują, bo porannym pociągiem dojeżdżają na pierwszą zmianę do pracy, a wieczornym wracają do domu z drugiej zmiany.

  - Musimy jak najszybciej się tym zająć, bo kolej coraz częściej tnie połączenia na Żywiecczyźnie - apeluje Jacek Seweryn, rad-ny powiatowy.

  Mieszkańcy z okolic Zwardonia przygotowali pismo protestacyjne w tej sprawie. Podpisało się pod nim ponad 700 osób.

  Barbara Szczerek z katowickiego oddziału PKP Przewozy Regionalne tłumaczy, że cięcia dotyczą tylko połączeń, z których korzysta mało pasażerów i są nierentowne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama