W Sosnowcu choć pacjentów sporo, miejsc będzie mniej

  W Sosnowcu choć pacjentów sporo, miejsc będzie mniej

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu chce zlikwidować połowę z 18 łóżek na oddziale geriatryczno-rehabilitacyjnym.
  Czeka tylko na opinie Rady Społecznej Szpitala i wojewódzkiego konsultanta ds. geriatrii. To jedyny szpital z oddziałem geriatrycznym w całym Zagłębiu i jedyny w kraju o profilu rehabilitacyjnym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wieku podeszłego i niesprawności. Pomocą w dochodzeniu do pełni sił po chorobach służą zarówno lekarze jak i rehabilitanci.

  - Zależy nam na tym, żeby bardziej rozwijać nasz oddział urazowy. Dlatego o liczbę łóżek, które zlikwidujemy na geriatrii, chcemy powiększyć oddział urazowy - tłumaczy Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy szpitala.

  Tymi planami zaniepokojeni są jednak mieszkańcy Zagłębia, lekarze i miejscy radni. Na miejsce na oddziale geriatryczno-rehabilitacyjnym czeka się kilka miesięcy. Wolne miejsce jest natychmiast zajmowane przez kolejnego chorego.

  - Oddziału geriatrycznego w sosnowieckim szpitalu bardzo mi szkoda. Miał genialną lokalizację, świetny zespół lekarzy, znanych w całym regionie i bardzo dobrą bazę diagnostyczną. Szpital oczywiście ma swoje racje i argumenty finansowo-ekonomiczne, ale tam, gdzie są starsi ludzie, dobrze byłoby, gdyby włączało się myślenie solidarnościowe - mówi dr Jarosław Derejczyk, wojewódzki konsultant ds. geriatrii.
  W Zagłębiu nie ma innego wyspecjalizowanego szpitalnego oddziału geriatrycznego, a potrzeby są duże. W sosnowieckiej lecznicy tylko w pierwszym półroczu 2009 roku przez oddział przewinęło się ponad trzystu pacjentów.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czytałem

   kamil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   czytałem o tym już dawno

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama