Mieszkańcy bloku w Świętochłowicach nie mają wody już 72 dni

  Mieszkańcy bloku w Świętochłowicach nie mają wody już 72 dni

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy bloku przy ulicy Komandra 4 nadal nie mają wody, choć jeszcze dzisiaj była nadzieja na jej włączenie. Ciągle brakuje umowy między stronami konfliktu.
  Umowę na wodomierz główny z Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji miał dzisiaj podpisać jeden z właścicieli - Piotr Mocek, jako pełnomocnik wspólnoty. W tym bloku 16 mieszkań zostało wykupionych na własność, pozostałymi administruje MZBM. Potem w kranach popłynąć miała woda.

  - Bez problemu uzyskałem pełnomocnictwo od 15 właścicieli - mówi Mocek. - Z podpisami udałem się do MZBM-u, ale tam dowiedziałem się, że MZBM nie jest stroną w tej sprawie, ale właściciel. Poszedłem więc do Urzędu Miejskiego. Wystąpiłem z oficjalnym pismem o pełnomocnictwa do zawarcia umowy. Wiceprezydent odmówił, gdyż nie posiadam pełnomocnictwa od zarządu wspólnoty - mówi.

  Tymczasem wspólnota sama poprzez uchwałę wyłączyła... zarządcę od podpisywania umowy na dostawę wody. W ChŚPWiK przyznają, że... byli gotowi do podpisania umowy z pełnomocnikiem wspólnoty.

  O wodę nie muszą się martwić mieszkańcy budynków przy ul. Komandra 2, 6 oraz 8. Dzisiaj zarządca tych bloków podpisał z wodociągami standardową umowę. Lokatorzy z Komandra 4 zapowiadają na piątek okupację. - Albo w Urzędzie Miejskim, albo w wodociągach - zapowiada Piotr Mocek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama