Katowice: Związki nie godzą się na droższe bilety...

Katowice: Związki nie godzą się na droższe bilety komunikacji miejskiej

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Nie damy przyzwolenia na wyższe stawki za bilety komunikacji miejskiej - zapowiadają władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności, odnosząc się w ten sposób do planowanych przez Komunikacyjny Związek Komunalny GOP zmian w taryfie.
Projekt nowego cennika biletów pod koniec października przyjął zarząd KZK GOP. By wszedł w życie musi go jeszcze zatwierdzić zgromadzenie Związku. Nim uchwała trafi jednak pod obrady przedstawicieli zrzeszonych w tym gremium gmin, swoje opinie na temat planowanych podwyżek będą miały okazje wyrazić działające w regionie związki zawodowe i organizacje reprezentujące środowiska osób niepełnosprawnych. Niestety ich zdanie ma wyłącznie charakter "komentarza", zgromadzenie KZK GOP nie musi go w ogóle brać pod uwagę.

O tym, że pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w centrum aglomeracji czekają na wiosnę podwyżki cen biletów napisaliśmy jako pierwsi.

- Komunikacja w naszym regionie już dzisiaj należy do najdroższych w Polsce - uważa Wojciech Gumułka, rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Inne organizacje mniej stanowczo podchodzą do sprawy. Katowickie Centrum Integracja dopiero dziś przedstawi swoje stanowisko, z kolei tutejszy oddziału PFRON-u w ogóle nie zamierza odnosić się do proponowanego przez KZK GOP cennika. - Opiniowaliśmy już raz tą taryfę, ale tylko w kontekście stosowanego w niej nazewnictwa względem osób niepełnosprawnych. Nikt nam nie powiedział, że zmiany będą obejmować też ceny biletów - powiedziała nam Gabriela Magdziorz, zastępca dyrektora katowickiego PFRON-u.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo