Piekary Śląskie: Sąd pracy po stronie załogi

  Piekary Śląskie: Sąd pracy po stronie załogi

  KN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach zapadły już pierwsze prawomocne wyroki w sprawie wypłaty zaległych zobowiązań wobec pracowników Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich.
  Przypomnijmy. Były dyrektor Michał Ekkert kilka lat temu podpisał z pracownikami porozumienie, na mocy którego mieli otrzymać 330 złotych jednorazowej podwyżki (po 110 zł przez trzy miesiące). Ta kwota wraz z odsetkami na pewno trafi do kieszeni siedmiu pracowników - tak orzekł tarnogórski sąd. W sumie o wypłatę należności zabiega ponad 330 pracowników szpitala. Tyle pozwów trafiło do sądu w czerwcu i lipcu. - Dziewięć pozwów jest właśnie na wokandzie, natomiast pozostałe zaplanowano na styczeń, z powodu problemów kadrowych w wydziale sądu - przyznaje Krzysztof Kubat, wiceprezes Sądu Rejonowego.

  W piekarskim szpitalu od 2 listopada trwa strajk generalny. Dotychczas prowadzone mediacje nie przyniosły efektu. Załoga żąda od władz rezygnacji z planów restrukturyzacyjnych placówki oraz podwyżek. Prezydent miasta Stanisław Korfanty przyznaje, że pieniędzy na utrzymywanie placówki w takiej formie, w jakiej funkcjonuje dziś, nie ma. Kolejne mediacje zaplanowano na dziś.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama