Czy jedzenie słodyczy powoduje cukrzycę?

  Czy jedzenie słodyczy powoduje cukrzycę?

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą wydało bezpłatną ulotkę z kompendium wiedzy na temat tej choroby.
  Ela, 28 letnia mieszkanka Katowic, kilka miesięcy temu na ulicy w środku dużego miasta miała silne niedocukrzenie. Traciła równowagę i świadomość. Nikt z przechodniów nie zareagował. Ela miała jednak szczęście. Zauważył ją przechodzący przypadkiem mężczyzna, który jest ojcem dziecka chorego na cukrzycę.

  Takie zdarzenia oraz informacje docierające do Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od zwykłych ludzi były powodem opracowania ulotki pod tytułem Cukrzyca - nie bądź obojętny, możesz pomóc!


  Pobierz ulotkę z załączonego do materiału pliku

  Zawiera ona podstawowe informacje o cukrzycy, a przede wszystkim o stanach niebezpiecznych dla chorego, szczególnie jeśli zdarzą się w miejscach w publicznych.

  W publikacji graficznie przedstawiono sposoby zachowania się cukrzyka w stanie niedocukrzenia - hipoglikemii. Ponadto prostym językiem opisano sposób postępowania w przypadku zetknięcia się np. na ulicy, na przystanku czy w restauracji z osobą chorą na cukrzycę, potrzebującą naszej pomocy. W ulotce zawarto również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące cukrzycy.

  Konsultantacją medyczną zawartości publikacji zajęły się Prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska i Dr n. med. Barbara Malanowicz. Wydawcą ulotki jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

  Ulotka będzie dostępna w urzędach miast i gmin w całej Polsce oraz w sieciach aptek. Będzie ją również można pobrać ze strony internetowej www.mojacukrzyca.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama