Dziś odbywa się referendum w Częstochowie i Herbach

  Dziś odbywa się referendum w Częstochowie i Herbach

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Mieszkańcy Częstochowy głosują w referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, Tadeusza Wrony. W pobliskich Herbach trwa zaś referendum w sprawie odwołania wójta.
  Komisarz wyborczy, sędzia Edward Przesłański przypomina, że referendum jest ważne, gdy bierze w nim udział co najmniej trzy piąte liczby uczestników ostatniego głosowania, po którym prezydenta bądź wójta wybrano.

  Dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie Andrzej Jedyk informuje, że głosowanie będzie się odbywać w 123 obwodach, a lokale wyborcze w Częstochowie i w Herbach czynne są od 6.00 do 20.00.

  W Częstochowie przedstawiciele Obywatelskiego Komitetu Referendalnego zarzucają prezydentowi, że źle zarządza miastem. Jako przykład podają nieudane inwestycje, między innymi remont Alei Najświętszej Marii Panny, oraz wzrost zadłużenia miasta.

  Referendum w Częstochowie kosztuje budżet gminy około 300 tysięcy złotych, a budżet państwa około 20 tysięcy. W Herbach to odpowiednio 11 i dwa tysiące.

  W Polsce w tej kadencji samorządu odbyło się ponad 60 lokalnych referendów. W jednej szóstej z nich osiągnięto wymaganą frekwencję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama