BKS Aluprof - PTPS Piła 3:1

Łukasz Klimaniec
Bielskie siatkarki musiały się mocno napracować, aby pokonać rywalki z Piły
Bielskie siatkarki musiały się mocno napracować, aby pokonać rywalki z Piły fot. Łukasz klimaniec
Taki poziom, jak w czwartym secie cieszy bardziej, niż trzy punkty - przyznał po zwycięstwie Igor Prielożny, trener siatkarek BKS Aluprof. Bielszczanki do spółki z rywalkami zafundowały kibicom siatkarski deser, którym publiczność chciałaby być częstowana regularnie.

Pilanki, co zgodnie podkreślali trener Wojciech Lalek i libero zespołu Paulina Maj, zagrały o niebo lepiej, niż w starciu z Muszynianką. Wygrały nawet pierwszego seta, a w kolejnych były bliskie sukcesu.

- Szkoda, że w końcówkach trzech setów zabrakło nam zimnej krwi - żałowała Agnieszka Kosmatka, kapitan PTPS.

Duży postęp w grze pilanek okazał się solidnym sprawdzianem formy gospodyń, które po przegranym otwarciu meczu, kolejne partie rozegrały znakomicie.

- Dobrze, że po ospałym początku potrafiłyśmy się skoncentrować. Oglądałyśmy mecz Piły z Muszyną i wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo - przyznała Anna Barańska, kapitan BKS Aluprof.

Zespół BKS drogę do zwycięstwa rozpoczął w drugim secie, gdy przegrywał już 13:17. Doskonała gra na siatce i w obronie pozwoliły bielszczankom zdobyć pięć punktów z rzędu i objąć pierwsze w tej partii prowadzenie (18:17).

Popisem był czwarty set - oba zespoły chwilami narzucały mordercze tempo akcji, po których piłka długo nie chciała spaść na parkiet. Pilanki potrafiły odrobić straty z 5:10 na 10:11, ale gospodynie w następnych akcjach rozwiały ich marzenia o jednym punkcie uzyskując przewagę 20:10.