Świętochłowice: Koniec okupacji wodociągów

Świętochłowice: Koniec okupacji wodociągów

MOKR

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Mieszkańcy bloku przy ul. Komandra 4 zakończyli trwającą trzy dni okupację przedsiębiorstwa wodociągów. Po prawie 80 dniach bez wody jest nadzieja, że popłynie ona w kranach w tym tygodniu. 30 rodzin już nie może się doczekać końca konfliktu.
Wczoraj doszło do porozumienia między właścicielami mieszkań, Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji a miastem.

Zmieniono punkt w podpisanym w ubiegłym tygodniu protokole uzgodnień, na którym wyjątkowo zależało właścicielom. Pełnomocnictwo na zawarcie umowy na wodomierz główny zostanie udzielone jednemu z właścicieli - Piotrowi Mockowi nie przez zarząd wspólnoty, ale przez wszystkich właścicieli mieszkań w bloku. Jednym z nich jest miasto.

- Z naszej strony nie ma żadnych przeszkód, udzielimy pełnomocnictwa panu Mockowi - mówi Roman Penkała, rzecznik prasowy UM w Świętochłowicach. - Dokument prawdopodobnie podpisze przedstawiciel MZBM.

Piotr Mocek ma nadzieję, że sprawa wreszcie zostanie zakończona. - Trzeba jednak pamiętać, że nie chodzi tutaj tylko o pełnomocnictwo, ale i podpisanie tzw. umowy wewnętrznej, która reguluje sposób płatności za wodę - tłumaczy Piotr Mocek.

- My także czekamy na dostarczenie dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy - mówi Andrzej Cieślik, rzecznik ChŚPWiK. - Rozpoczęliśmy płukanie przyłącza między siecią wodociągową a budynkiem. Jesteśmy gotowi do wznowienie dostaw wody - dodaje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo