Katowice: Debata na temat studenckich wymian i mobilności

  Katowice: Debata na temat studenckich wymian i mobilności

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś na Uniwersytecie Śląskim o godz. 11 rozpocznie się się debata na rzecz mobilności. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz mobilności. Cykl debat, organizowanych przez Narodową Agencję Programu Uczenie się przez całe życie - Erasmus (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji), rusza już 19 października 2009 r.
  Podczas debat przedstawiciele Narodowej Agencji i zaproszeni eksperci będą dyskutować ze studentami na temat jakości wymian studenckich prowadzonych obecnie przez polskie uczelnie wyższe, omawiać istniejące problemy i szukać dla nich rozwiązań. Jednym z głównych zagadnień poruszanych na tych spotkaniach będą prawa i obowiązki studentów oraz uczelni wynikające z udziału w programie Erasmus.

  Wyjazd na studia do innego kraju Unii Europejskiej stwarza studentom możliwość rozwoju naukowego, społecznego i osobistego, daje dostęp do nowej wiedzy i narzędzi naukowych, pozwala poznać inny system nauczania. Z kolei dla uczelni sprawna realizacja mobilności może stanowić podstawę wzrostu jej popularności i prestiżu, również na arenie międzynarodowej.

  Polska jest na wysokim, piątym miejscu pod względem liczby studentów wysyłanych corocznie na stypendia Erasmusa za granicę. Wysoka pozycja w europejskich statystykach nie gwarantuje jednak, że wymiana studencka zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Dlatego właśnie organizatorzy pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w dyskusji. Organizowane debaty będą okazją do wielostronnego dialogu na temat korzyści płynących z wymiany międzynarodowej, ale także problemów związanych z jej skuteczną realizacją i sposobów ich rozwiązywania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama