Katowice: Warsztaty Innowacji za tydzień w Sejmie Śląskim

Katowice: Warsztaty Innowacji za tydzień w Sejmie Śląskim

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

24 listopada br. w gmachu Sejmu Śląskiego odbędą się pierwsze Śląskie Warsztaty Innowacji
W trakcie imprezy uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnymi urządzeniami, które prezentować będzie kilkadziesiąt firm z województwa śląskiego. Podczas konferencji towarzyszącej Warsztatom zwiedzający będą mogli poznać osiągnięcia firm w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Zaprezentowane zostaną również możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego z środków UE na realizację innowacyjnych projektów.

Zdaniem organizatorów celem Warsztatów jest prezentacja gospodarki opartej na nowoczesnych technologiach i osiągnięć naukowych rodzimych ośrodków z sektora badań i rozwoju. Jest to także próba zmiany wizerunku regionu, który w powszechnym odbiorze ciągle kojarzy się z węglem i stalą.

Organizatorem warsztatów jest Wyższa Szkoła Mechatroniki we współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Górnośląską Agencją Przekształceń Przedsiębiorstw. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego. Udział w Warsztatach jest bezpłatny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo