Śląskie zespoły metalowe dla ofiar z kopalni Śląsk WIDEO

Śląskie zespoły metalowe dla ofiar z kopalni Śląsk WIDEO

PS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Last Lift Down - tym co zginęli pod ziemią - to nazwa imprezy, która odbędzie się w niedzielę 29 listopada w Osiedlowym Domu Kultury Jowisz w Rudzie Śląskiej. Cały dochód ze sprzedaży biletów trafi do rodzin poszkodowanych górników z kopalni Wujek-Śląsk.
Przypomnimy, że w wyniku wybuchu metanu zginęło tam 20 górników, a kilkudziesięciu zostało rannych.

- Pomysł wyszedł od jednego z kolegów z kopalni. Na co dzień pracuje na dole, jest członkiem Solidarności. Po godzinach zmienia się w perkusistę thrash metalowej kapeli The No-Mads - mówi Piotr Bieniek z Solidarności w kopalni Wujek-Śląsk.

The No-Mads to zespół silnie związany z kopalnią Śląsk. Oprócz perkusisty Damiana Roskosza w kopalni pracuje też mąż wokalistki Sylwii Papierskiej, jednego z najlepszych kobiecych głosów thrash metalowych w Polsce.

- Thrash to specyficzna muzyka, dla wielu niezrozumiała, mogąca budzić skrajne emocje. Udowadniamy jednak, że tak jak każda sztuka może nieść pozytywne przesłanie - przekonuje Przemysław Latacz, gitarzysta The No-Mads. Kilkukrotnie zespół grał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2006 roku po katastrofie w Kopalni Halemba, gdzie zginęło 23 górników, The No-Mads przeznaczyli część dochodu ze zorganizowanego przez siebie festiwalu na konto Fundacji Rodzin Górniczych. Utwór Last Lift Down i nakręcony do niego teledysk poświęcony był właśnie tej tragedii.

Zobacz teledysk


Koncert odbędzie się w niedzielę 29 listopada w Osiedlowym Domu Kultury Jowisz w Rudzie Śląskiej - Goduli (ul. Joanny 12). Początek o godz. 17.00. Bilety - cegiełki kosztują 15 zł.

Podczas koncertu dla rodzin ofiar zagrają również heavy metalowa kapela z Rudy Śląskiej Killjoy oraz Horrorscope z Chorzowa - jeden z najlepszych polskich zespołów thrash metalowych. Koncert rozpocznie młoda katowicka formacja Snake`s Eyes.

Niezwykły meczW najbliższą sobotę o godzinie 12.30 na stadionie Grunwaldu Ruda Śląska zostanie rozegrany niezwykły mecz pomiędzy Reprezentacją Śląska i Przyjaciółmi Śląska. Dochód ze spotkania zostanie przeznaczony dla rodzin górników poległych we wrześniowej katastrofie na kopalni Wujek-Śląsk.

- W składzie reprezentacji znajdą się piłkarze GKS Katowice, Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, GKS Tychy, Ruchu Ra-dzionków oraz byłe gwiazdy zespołów naszego regionu, natomiast po drugiej stronie boiska staną koledzy ofiar wypadku, m.in. zawodnicy Stowarzyszenia Śląsko Ferajna oraz rudzkich drużyn Grunwaldu,Uranii, Wawelu,Slavii,Zgody czy Pogoni- mówi organizator spotkania, Marcin Taistra.
Wstęp na mecz będzie bezpłatny, zbiórka pieniędzy będzie prowadzona na trybunach, zaplanowano również licytację koszulek zawodników, piłki z autografami oraz przedmiotów przekazanych specjalnie na ten cel, m.in. obrazu ofiarowanego przez prezydenta Rudy Śląskiej. Sportowym emocjom towarzyszyć będzie także występ Mariana Makuli. RM

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo