Częstochowa: Pożegnanie z Wroną

  Częstochowa: Pożegnanie z Wroną

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj, po opublikowaniu wyników niedzielnego referendum w Dzienniku Urzędowym województwa śląskiego Tadeusz Wrona oficjalnie przestał pełnić funkcję prezydenta Częstochowy.
  W sali sesyjnej pożegnał się z urzędnikami. Były kwiaty, wzruszenia. Niektórzy z pracowników magistratu, którzy pamiętają pierwsze odejście Wrony ze stanowiska prezydenta w 1995 roku, zastanawiali się, czy znów nie wróci.

  Prezydent zostawił uporządkowane papiery. Podpisał wszystkie dokumenty, które są niezbędne do prowadzenia inwestycji, czy pozyskiwania funduszów.

  Teraz, do czasu powołania przez premiera komisarza Urzędem Miasta będzie kierowała sekretarz UM Anna Pawłowska. Nie może ona jednak podpisywać wszystkich dokumentów. Jej praca sprowadza się do kierowania urzędem jako zakładem pracy, zgodnie ze statutem UM.

  Komisarz powinien zostać desygnowany w najbliższych dniach.

  Największe szanse ma kandydat zaproponowany przez PO. Jednym z nich jest przewodniczący Rady Miasta Piotr Kurpios. Ale wcześniej musiałby złożyć mandat radnego. Najbliższa okazja ku temu będzie już w poniedziałek, gdy odbędzie się sesja budżetowa Rady Miasta.

  Swoje chce ugrać Lewica, przede wszystkim SLD. Chce, aby z tą partią premier skonsultował kandydatury na komisarza. SLD dało przecież sygnał do zorganizowania referendum.

  Socjaldemokracja Polska, która w klubie radnych Lewica jest w koalicji z SLD, już taka stanowcza nie jest. SDPL uważa, że komisarzem powinien być ktoś z Platformy, bo to ta partia ma w ręku wszystkie karty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Partyjniactwo"

   pąrnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   Widać wyrażnie jak "partyjniactwo" przeżarlo samorząd w Cz-wie, jak trwa walka kto ma chwycić ster.Biedni ci cz-wianie,którzy dali się zmanipulować przez oszołomów.Takie partyjniactwo ogarnęło...rozwiń całość

   Widać wyrażnie jak "partyjniactwo" przeżarlo samorząd w Cz-wie, jak trwa walka kto ma chwycić ster.Biedni ci cz-wianie,którzy dali się zmanipulować przez oszołomów.Takie partyjniactwo ogarnęło każde większe miasto,tylko tam mieszkańcy chyba są bardziej roztropni.Partyjniactwo prowadzi do igrzysk, które z racjonalnością i efektywnością zarządzania gminami nie mają nic wspólnego.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama