Konkurs Katowice bez barier

Konkurs Katowice bez barier

Justyna Przybytek

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Ruszył konkurs Katowice bez barier, czyli plebiscyt na najbardziej przyjazne dla niepełnosprawnych przestrzenie publiczne w mieście.
- Miejsc nieprzyjaznych jest tak dużo, że chcemy pokazać i nagrodzić te pozytywne przykłady - tłumaczyła Marta Cała jedna z organizatorek konkursu. Głosować na przyjazne niepełnosprawnym miejsca w Katowicach można do końca roku.

Plebiscyt zainaugurowano wczoraj w atrium budynku Altus. W trakcie imprezy można było zobaczyć jak niepełnosprawni ruchowo współpracują z psami asystującymi, czy pokonują bariery architektoniczne.
Była też okazja przekonać się na własnej skórze, że niepełnosprawnym łatwo nie jest, wsiadając na wózek inwalidzki i pokonując tor przeszkód, czy zakładając specjalne gogle imitujące to, jak otoczenie postrzega osoba slabowidząca.

O tym, że wiele zależy od siły woli przekonywała m.in. Anna Urbańska. 28-latka ze swoim labradorem o imieniu Irris współpracuje od trzech lat. Pies pomógł jej m.in… zdać egzamin na prawo jazdy.
- Aby dojechać do szkoły musiałam korzystać z komunikacji miejskiej z przesiadkami. Irris służy mi mięśniami, tzn. pomaga mi się poruszać- opowiadała. Pies potrafi też obsługiwać bankomat.
- Podskakuje i zębami wyciąga kartę bankomatową - dodaje.

Informacje o konkursie oraz regulamin można znaleźć na stronach www.niepelnosprawni.pl oraz www.altus.katowice.pl.Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo