Supergliny z Katowic zlikwidowały plantację marihuany

Supergliny z Katowic zlikwidowały plantację marihuany

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Likwidacja przemysłowej hodowli marihuany i zatrzymanie jej organizatorów, to efekt ostatniej akcji policjantów z katowickiego Centralnego Biura Śledczego zwalczających przestępczość narkotykową. Swoją plantację przestępcy ulokowali w kupionym budynku po... dawnej szkole podstawowej.
Policjanci z katowickiego biura CBŚ, rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem hurtowymi ilościami narkotyków, zlikwidowali przemysłową plantację marihuany. Hodowlę halucynogennych roślin umieszczono w zakupionym przez przestępców budynku po byłej szkole podstawowej w okolicy Zduńskiej Woli.

W czasie policyjnej akcji, funkcjonariusze odkryli tam: 720 sadzonek konopi indyjskich, przygotowanych do założenia kolejnej plantacji, 21 kilogramów kwiatostanu tzw. "szyszek", 174 kilogramy gotowego suszu,
przemysłowe urządzenia nawadniające i grzewcze, pozwalające na hodowlę roślin w optymalnych warunkach, transformatory i lampy doświetlające uprawę oraz kilka tysięcy doniczek z resztkami po wyciętych krzakach marihuany.

Z jednego cyklu hodowlanego, trwającego około 4 miesięcy, sprawcy mogli uzyskać ostatecznie nawet kilkaset kilogramów gotowego suszu, wartości czarnorynkowej około 3.000.000 zł.

Jak bardzo przestępcy zadbali o bezpieczeństwo swojej plantacji świadczy fakt, że budynek zabezpieczony był systemem alarmowym podłączonym do... agencji ochrony mienia.

Gdy jedna grupa policjantów CBŚ zajmowała budynek z plantacją, inni funkcjonariusze w tym samym czasie wkroczyli do mieszkań członków grupy przestępczej, w tym 42-letniego organizatora całego przedsięwzięcia.

On oraz jego trzej koledzy w wieku od 29 do 40 lat, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję i handel hurtowymi ilościami narkotyków, w więzieniu mogą spędzić teraz nawet 10 lat. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj prokurator i sąd zdecydują o ich dalszym losie.

Śledczym z CBŚ w akcji pomagali policjanci z komend w Łasku, Pabianicach, Wieluniu, Zduńskiej Woli oraz z Oddziału Prewencji KWP w Łodzi. Strażacy ze Zduńskiej Woli zadbali natomiast, aby w czasie likwidacji uprawy i demontażu urządzeń, nie doszło do żadnego zagrożenia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo