Śpiewają "Niy łostow nic na jutro"

  Śpiewają "Niy łostow nic na jutro"

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z liderem zespołu Proskauer Echo, Henrykiem Lakwą rozmawia Adam Wójcik
  Czy ostatnio nakręciliście jakieś teledyski?

  Przez ostatnie dwa miesiące nagraliśmy trzy teledyski. Dwa teledyski do jednej piosenki, bo w wersji niemieckiej i śląskiej - "Tęsknota za Śląskiem" oraz najnowszą piosenkę "Niy łostow nic na jutro".

  Czy widzowie "Listy Śląskich Szlagierów" w TVS będą mieli okazję je zobaczyć?

  Myślę, że tak bo firma fonograficzna mówiła nam, że teledysk "Niy łostow nic na jutro" już prawdopodobnie w telewizji jest. Natomiast sam termin emisji nie jest nam znany, więc trudno powiedzieć. My jesteśmy wykonawcami, a promocją zajmuje się firma fonograficzna.


  Na co zwracacie uwagę przy wyborze utworu, do którego ma powstać klip?

  Z piosenkami wygląda to tak, że moja żona - Klaudia - jedna z czterech osób występujących w Zespole Proskauer Echo - pisze tekst. Później ten tekst jest przesyłany do Katowic, gdzie ktoś z naszej firmy fonograficznej do tego tworzy muzykę. A teledysk... Głównie chcemy opierać się na patriotyzmie lokalnym. Zresztą prawie wszystkie nasze teledyski pokazują nasz najbliższy heimat, czyli to, gdzie mieszkamy. Przeważnie jest to Prószków bądź Moszna lub gospodarstwo agroturystyczne. Pokazujemy nasz Śląsk Opolski. Tak też jest właśnie w ostatnim teledysku, gdzie przemieszczamy się właściwie na terenie dwóch miejscowości: Prószkowa i Przysieczy, byliśmy w Parku Zamkowym z osiemnastego wieku i w gospodarstwie agroturystycznym. Przedostatni teledysk - "Wszędzie jest dobrze" - znany telewidzom i chyba czytelnikom - również był nagrywany w zamku w Mosznej.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama