Ważne
  Rybniccy urzędnicy i łowczy szykują się na wojnę z dzikami

  Rybniccy urzędnicy i łowczy szykują się na wojnę z dzikami

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik szykuje się na wojnę. Wszystkie służby miejskie postawione są w stan pogotowia, działa specjalna infolinia dla poszkodowanych, a prezydent zwołał spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
  A wszystko to z powodu... dzików, które sieją spustoszenie w całym Rybniku. Zwierzęta pojawiają się już nie tylko w sąsiedztwie lasów, ale coraz częściej wchodzą na osiedla, wdzierają się do przydomowych ogródków i wyrządzają szkody liczone dziś już w dziesiątkach tysięcy złotych.

  Urzędnicy zobowiązali już koła łowieckie do przeprowadzenia błyskawicznego odstrzału zwierzyny, a sami organizują akcje wypłaszania dzików z terenów przylegających do osiedli, w których mają wziąć udział łowczy i strażnicy miejscy. Wydrukowano też specjalną ulotkę, w której urzędnicy informują, jak zachować się w razie bliskiego spotkania z dzikiem.

  A już w najbliższą niedzielę kilkudziesięciu myśliwych wyruszy w las na kolejne polowanie. - Do tej pory udało nam się odstrzelić 60 dzików, a mamy pozwolenie na 150 sztuk. Idzie nam coraz lepiej. W ubiegłą niedzielę ustrzeliliśmy dziewięć dzików, a tydzień wcześniej trzy - mówi Norbert Moroń z koła łowieckiego Pod Bukiem w Rybniku.

  "Czerwony alarm" ogłoszony przez rybnickich urzędników to efekt skarg, które składają mieszkańcy rybnickich dzielnic "opanowanych" przez dziki. - Zwierzęta podchodzą pod domy, wchodzą na posesje i coraz częściej niszczą nasze ogródki i uprawy na polach. Kilka dni temu w nocy dzik prawie zniszczył moją bramę wjazdową do domu. Walił w nią łbem przez kilka minut - mówi nam pan Antoni, mieszkaniec Kamienia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama