Będzin: Barierki ograniczą wędrówki po ulicy

  Będzin: Barierki ograniczą wędrówki po ulicy

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koniec z przebieganiem przez ulicę w rejonie skrzyżowania ulic Małobądzkiej i Piłsudskiego w centrum miasta, obok stadionu. Na przystankach tramwajowych pojawiły się barierki.
  Ma to być sposób na zmuszenie pieszych do korzystania z przejść podziemnych. A remont przejść skończył się kilka dni temu.

  Przystanki tramwajowe i autobusowe są w zasadzie tuż obok siebie, ale by przejść z jednego na drugi, trzeba skorzystać z przejścia podziemnego. Jeszcze do niedawna wystarczyło, że podjechał tramwaj albo autobus, a piesi przecinali ulicę nie zwracając uwagi na to, że robią to w miejscu niedozwolonym. Zatrzymani przez policję, tłumaczyli, że boją się chodzić podziemnym przejściem. W ciągu godziny dziesiątki osób łamały tu przepisy i narażały życie.

  - Faktycznie, zdarzało mi się w ten sposób skracać sobie drogę - przyznaje pani Monika Nowak, mieszkanka osiedla Syberka. - Przejścia były brudne i ciemne, po deszczu zalane, no a na schodach można było sobie połamać nogi, bo były w kawałkach. Teraz na szczęście to się zmieniło. Będzie to trochę uciążliwe, ale myślę, że ludzie się przyzwyczają - mówi będzinianka.

  Policja jest zadowolona z takiego rozwiązania. Drogówka często tu zaglądała.
  - Zdarzały się takie sytuacje, że ludzie przechodzili przez drogę nawet, gdy widzieli jadący policyjny radiowóz. Mamy nadzieję, że teraz będzie bezpieczniej, a ludzie w końcu zaczną przestrzegać przepisów - mówi Mariusz Węglarski z będzińskiej drogówki.

  Zdaniem Józefa Kupajskiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, barierki, które celowo zamontowano przy okazji ostatniego remontu zdają egzamin. - Kiedy przyjechaliśmy na odbiór, byliśmy świadkami ile osób korzystało z wyremontowanego przejścia. Takiej liczby to chyba jeszcze nikt nie widział - mówi dyrektor. - Rozebraliśmy tu wszystkie schody, są teraz całkiem nowe. Nowe są także posadzki betonowe w całym przejściu i co najważniejsze, można tu już spokojnie przechodzić suchą stopą - dodaje dyrektor.
  Remont wykonał powiat przy współudziale finansowym Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (1,8 mln zł) oraz miasta (900 tys. zł). Wartość całkowita to 3,9 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   precz niepełnosprawni o kulach

   niepełnosprawna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Szanowni Państwo! Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się o kulach. Moja niepełnosprawność wynika z choroby stawów - każdy dzień i każda chwila to dla mnie zmaganie się z bólem.
   Co jakiś czas...rozwiń całość

   Szanowni Państwo! Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się o kulach. Moja niepełnosprawność wynika z choroby stawów - każdy dzień i każda chwila to dla mnie zmaganie się z bólem.
   Co jakiś czas muszę się stawiać na wyznaczone wizyty lekarskie. Dojeżdżam do Szpitala Górniczego komunikacją miejską i zawsze ta podróż stanowi dla mnie drogę przez mękę. Tam, gdzie "zafundowano" barierkinie wszędzie są jednocześnie zjazdy dla wózków, a nawet jeśli są muszę dziesiąciokrotnie nadkładać drogi, a każdy krok to dla mnie dodatkowy ból. Gdyby zorganizowano przyzwoite przejście dla pieszych "górą", miałabym czasem szansę zdążyć na tramwaj lub przejść w miarę szybko na przystanek autobusowy. Teraz jestem bez szans.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękne i nieużyteczne przejście podziemne

   Ojciec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Dla niewtajemniczonych dodam, że chodzi o nieuniwersalny zjazd dla wózków.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękne i nieużyteczne przejście podziemne

   Ojciec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Zrobili piękne przejście podziemne. Pokażcie mi tylko tego idiotę projektanta, który wrysował tam te ceowniki pod wózki. Żeby przedostać się na drugą stronę muszę znieść wózek z dzieckiem na dół,...rozwiń całość

   Zrobili piękne przejście podziemne. Pokażcie mi tylko tego idiotę projektanta, który wrysował tam te ceowniki pod wózki. Żeby przedostać się na drugą stronę muszę znieść wózek z dzieckiem na dół, przejechać się pięknym przejściem i wnieść wózek na górę. No rewelacja...
   Jest alternatywa - mogę kupić nowy wózek.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo