Zawiercie: Miliony na rozbudowę zadłużonego szpitala

  Zawiercie: Miliony na rozbudowę zadłużonego szpitala

  Grażyna Dębała, PD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że zawierciański Szpital Powiatowy otrzyma ponad 13 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnego oddziału ratunkowego.
  Tymczasem lecznica tonie w długach. Dziura w szpitalnym budżecie sięga 37 mln zł. Na dodatek od siedmiu miesięcy szpital nie ma dyrektora. Czy powiat ma blisko 3 mln zł na wkład własny na tę największą w historii szpitala inwestycję?

  Pytanie jest na miejscu, bo w akcie rozpaczy kilka dni temu starosta i przewodniczący Rady Powiatu wysłali list do prezydenta, premiera i parlamentarzystów, prosząc o zdecydowane działania w sprawie poprawy warunków w służbie zdrowia. - Chodzi o działania systemowe. Nie ma pieniędzy na nadwyko-nania, kontrakty, szpitale się zadłużają, jest ogólnie bardzo źle - twierdzi starosta Ryszard Mach.
  Jednak mimo fatalnej sytuacji lecznicy starosta i przewodniczący Rady Powiatu deklarują, że mają pieniądze na budowę oddziału ratunkowego.

  - Te pieniądze już dawno zabezpieczyliśmy w budżecie na przyszły rok. Taka dotacja to dla szpitala wielka szansa i z niej nie zrezygnujemy. Oddział ratunkowy na pewno powstanie - przekonuje Ryszard Mach.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama