W Częstochowie lokatorzy walczą o wodę z właścicielem...

  W Częstochowie lokatorzy walczą o wodę z właścicielem kamienicy

  Beata Marciniak, Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lokatorzy trzech prywatnych kamienic, kilkadziesiąt rodzin przy ulicach Kopernika, Ogrodowej i na Starym Rynku - toczą spór z właścicielem domów o wysokość czynszów i odkręcenie kurków z wodą, które on zablokował.
  Właściciel udostępnił im jedynie kran na zewnątrz budynku. Poszło o nieuregulowane rachunki. - Nie będę alimentował lokatorów - twierdzi Marek Organa, właściciel kamienicy.

  Lokatorzy przestali płacić, gdyż twierdzą, że kamienicznik ich oszukał w sprawie odstępnego. Mówią, że bezprawnie podwoił im także opłaty czynszowe.

  - Jak się tutaj wprowadzałam, płaciłam 5 zł za metr kw., to i tak była duża kwota, w maju zrobił nam podwyżkę, wyszło 15 zł za metr kw.
  - żali się jedna z lokatorek. - Podał mnie do sądu o zaległości czynszowe, nagle wyliczył mi kilka tysięcy długu. Płaciłam 700 zł miesięcznie po starej stawce do czerwca, czyli do ostatniej niezapowiedzianej podwyżki. On nigdy nie rozliczał się z nami, nie robił bilansów z zadłużenia lub z nadpłat czynszowych. Więc nikt z nas nie wie, skąd się wzięły takie zaległości - dodaje.

  Mieszkańcy kamienicy przy ul. Kopernika złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie odstępnego. Płacili po kilkanaście tysięcy złotych w zamian za obietnicę dożywotniego mieszkania. Lokatorzy domu przy Ogrodowej chcą zrobić to samo. Właściciel twierdzi, że zaległości lokatorów sięgają blisko 8 tys. zł i że nie będzie za nikogo regulował rachunków. Zgodnie z przepisami zapewnił im dostęp do wody na posesji. - Jak chcą mieć wodę, muszą za nią zapłacić - dodaje Organa. - Dwie rodziny mają już wyroki eksmisyjne, dwie kolejne rodziny oddałem do sądu, natomiast dwie następne zamierzam oddać, bo nie płacą za nic.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama