W Żorach zbudują tunel pod wiślanką

  W Żorach zbudują tunel pod wiślanką

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  35 milionów złotych będzie kosztować budowa trzeciego odcinka obwodnicy północnej w Żorach.
  Władze miasta podpisały umowę na jej wykonawstwo z gliwicką firmą. Prace budowlane - które obejmą odcinek od od ulicy Szczejkowickiej do Nowopszczyńskiej - rozpoczną się jeszcze w tym roku.

  - Będzie to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. Planowany odcinek obwodnicy w dwóch miejscach przekroczy rzekę Rudę. W ramach prac wybudowane zostaną tu również dwa mosty oraz tunel pod "wiślanką" - zapowiada Dorota Marzęda, rzeczniczka żorskiego magistratu.

  Obecnie trwają intensywne prace na dwóch pierwszych fragmentach obwodnicy. Od wakacji roboty postępują . Obwodnica północna w Żorach ma liczyć łącznie 7 kilometrów. Pobiegnie od granicy Żor z Rybnikiem do ulicy Nowopszczyńskiej. Cała droga ma być gotowa do października 2010 roku. Inwestycja będzie kosztować 80 milionów złotych, z czego 85 procent pochodzi z unijnej kasy. Nowa trasa odciąży ruch samochodów z centrum miasta i ulice wokół największych osiedli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo