W Bielsku zbierają na wyjazd kadry szybowcowej

  W Bielsku zbierają na wyjazd kadry szybowcowej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miłośnicy szybownictwa zbierają pieniądze na wyjazd naszej reprezentacji szybowcowej na mistrzostwa świata w Chile.
  Aeroklub Polski nie jest w stanie pokrycie wszystkich kosztów przygotowania i startu naszych zawodników - bielszczanina Sebastiana Kawy i Stanisława Wujczaka z Aeroklubu Leszczyńskiego - więc po raz pierwszy w historii zdecydował się na rozpoczęcie internetowej akcji zbierania datków.
  Akcja trwa od 9 listopada. Chętnych do jej wspomagania nie brakuje. Już pierwszego dnia udało się zebrać 3725 złotych. Wczoraj na koncie znajdowało się już ponad 10 tysięcy złotych. Przy założeniu, że Ministerstwo Sportu wyłoży 25-30 tys. zł, do zebrania pozostało jeszcze blisko 15 tys. zł.

  Sebastian Kawa dwa lata walczył o kwalifikację do mistrzostw świata w Chile.
  Brał udział w turniejach Grand Prix na różnych kontynentach. Gdy jako jeden z 15 najlepszych szybowników naszego globu i jeden z dwóch Polaków znalazł się w ekipie na Chile, start naszej reprezentacji stanął pod znakiem zapytania, bo Ministerstwo Sportu finansuje tylko dyscypliny olimpijskie, a pozostali sportowcy mogą się ubiegać o pokrycie maksymalnie 60 procent kosztów udziału w zawodach.

  - Wynika to z umów zawartych pomiędzy Aeroklubem Polski a Ministerstwem Sportu. Ile resort przekaże na udział naszej ekipy w mistrzostwach w Chile, dowiemy się pod koniec listopada - mówi Marcin Błuś, członek komisji szybowcowej Aeroklubu Polski i przewodniczący sekcji szybowcowej bielskiego aeroklubu.

  Tymczasem Aeroklub Polski zainwestował już w tę imprezę dziesiątki tysięcy złotych. Przygotowanie tylko jednego szybowca na mistrzostwa kosztowało 40 tys. zł.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo