W Jaworznie najubożsi dostaną drewno

  W Jaworznie najubożsi dostaną drewno

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W mieście rozpoczęła się wycinka drzew na gminnych terenach. W ciągu miesiąca wyciętych zostanie około osiemdziesięciu.
  Pozyskane drewno trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a stamtąd do najuboższych rodzin w mieście. Podczas jesiennej akcji wycinane są głównie stare i zniszczone drzewa, na które skarżą się mieszkańcy oraz takie, które stanowią zagrożenie dla przechodniów albo przejeżdżających samochodów. Później drewno jest przewożone do MOPS, a tam pracownicy wydają je podopiecznym placówki. W ten sposób najuboższe rodziny zdobywają darmowy opał.


  - Wiele rodzin w Jaworznie mieszkania czy domy ogrzewa piecem, więc drewno bardzo im się przydaje. Z rozdysponowaniem drewna nigdy nie było żadnych kłopotów - mówi Lucyna Łacny z MOPS.
  W tym roku akcja prowadzona jest już po raz czwarty. Tylko w ubiegłym roku z takiej pomocy skorzystały 54 rodziny. W tym roku ma być bardzo podobnie.

  - Drzewa do wycinki typowane są głównie na podstawie wniosków mieszkańców oraz administratorów budynków - wyjaśnia Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

  Do końca listopada na terenach administrowanych przez MZNK posadzone zostanie sto nowych drzew. Będą to takie gatunki jak to buk, grab, klon, robinia akacjowa, jarząb, śliwa oraz jabłoń.
  - Zasadzimy drzewa m.in. w Centrum, Długoszynie, Podwalu oraz w dwóch parkach: Szczakowa i Góra Piasku - zapowiada Barbara Kawala, inspektor w dziale zieleni i lasów MZNK.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama