Kłobuck: Goście z Izraela przyjechali do szkoły

  Kłobuck: Goście z Izraela przyjechali do szkoły

  BM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zespole Szkół nr 3 spotkała się młodzież polska i izraelska. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach integracyjno-historycznych.
  Zespół Szkół nr 3 jest partnerem szkoły z Eilatu. W czerwcu, w Jerozolimie spotkali się polscy nauczyciele ze swoimi izraelskimi kolegami po fachu i omówli szczegóły wizyty.

  Warsztaty integracyjne odbyły się w trzech mieszanych grupach. Temat zajęć z języka polskiego brzmiał: Splątane losy - bohaterowie II wojny światowej i historii najnowszej. Zajęcia prowadzone były w językach polskim i angielskim.

  Planowany na cztery godziny pobyt w liceum trwał prawie sześć. Młodzi ludzie nawiązywali kontakty i wymienili się adresami.

  Goście odwiedzili też Krzepice, gdzie obejrzeli ruiny synagogi i odśpiewali pieśń żałobną na cmentarzu żydowskim.

  Przed wojną w powiecie kłobuckim mieszkała liczna diaspora żydowska. W Krzepicach była jedna z największych w Polsce synagog. Świątynia została zniszczona przez hitlerowców.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama