Myszków: Odlewnia za pół ceny

  Myszków: Odlewnia za pół ceny

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jest szansa, że 52 osoby pracujące w odlewni Nowy Mystal zachowają stanowiska. Sędzia-komisarz będącej w upadłości spółki zgodziła się na obniżenie ceny sprzedaży zakładu z 6,2 mln zł do nawet 3,1 miliona zł.
  Ceny wywoławczej nikt nie chciał zapłacić, dlatego nie udały się przetargi na sprzedaż Nowego Mystalu. Teraz będzie go można kupić na zasadzie negocjacji ceny, od wyjściowej 6,2 mln zł do 3,1 mln zł. Górna granica musi być utrzymana, bo na tyle zakład został wyceniony przez ekspertów. To będzie swego rodzaju licytacja, tyle, że w dół, a nie w górę. Atutem odlewni jest to, że jest w niej utrzymana produkcja. Gdyby została wstrzymana, automatycznie spadłaby jej wartość. Produkcja prowadzona jest jednak obecnie w bardzo ograniczonym zakresie.

  Zarobki w Nowym Mystalu wynoszą średnio około 1200 złotych. Na myszkowskim rynku pracy, gdzie bezrobocie sięga ponad 14 procent i jest najwyższe, obok Zawiercia, w województwie śląskim, to mimo wszystko niewiele. Ofert na rynku pracy jest bardzo mało. Nawet w obuwnictwie, największym pracodawcy w regionie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama