Katowice: Dyktando 2009 nie tylko w Spodku, ale i na...

  Katowice: Dyktando 2009 nie tylko w Spodku, ale i na Gadu-Gadu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeden z największych sprawdzianów polszczyzny odbędzie się już dziś o godzinie 11.00. Możesz też wziąć w nim udział używając najnowszego Gadu-Gadu
  Równocześnie z internautami tekst Dyktanda 2009, przygotowanego przez Radę Języka Polskiego, napisze około tysiąca śmiałków w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, a przed komputerami - za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu - tysiące Polaków w kraju i za granicą.

  Aby zarejestrować się jako uczestnik dyktanda internetowego, wystarczy na numer Gadu-Gadu 8899 wysłać komunikat: PISZĘ DYKTANDO.


  Tekst dyktanda pozostanie ściśle tajny aż do ostatnich chwil przed dyktandem. - Będzie krótkie, zwarte, a gotowe jeszcze nie jest - mówił prof. Andrzej Markowski z Rady Języka Polskiego.

  Dyktando katowickie ma już ponad 20-letnią tradycję. Po raz pierwszy zorganizowane zostało 22 lata temu, a jego pomysłodawczynią jest Senator RP Krystyna Bochenek. Podczas kilkunastu edycji Dyktanda swoich sił próbowało wielu aktorów, piosenkarzy i artystów. W tym roku gośćmi specjalnymi największej językowej imprezy w kraju będą prezydenci miast.

  Dzięki Internetowi, Gadu-Gadu i nowoczesnej technologii, ogólnopolskie dyktando może w tym roku napisać każdy Polak. Tysiące internautów spróbuje swoich sił w tym samym momencie, pisząc trudny tekst, przygotowany i czytany przez wybitnych profesorów. Wielu osobom przypomną się uczniowskie lata i dyktanda pisane w szkolnej ławce.

  Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Udział w językowej rywalizacji może wziąć każdy, kto posiada numer GG, dostęp do Internetu i najnowszą wersję komunikatora GG10. Można ją pobrać ze strony internetowej Dyktanda 2009 www.internetowe.dyktando.info.pl. Aby uniemożliwić ściąganie i dać wszystkim równe szanse, w komunikatorze GG10 na czas dyktanda zostanie wyłączony słownik.

  W poprzednich edycjach Dyktanda przez GG (dawniej: Gadu-Dyktanda) wzięło udział kilkanaście tysięcy zarejestrowanych internautów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama