Ruda Śląska: Napad na stację benzynową. Z gałęzią w ręku

  Ruda Śląska: Napad na stację benzynową. Z gałęzią w ręku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W nocy do jednej z stacji benzynowych w Rudzie Śląskiej wszedł młody mężczyzna z pokaźnym konarem drzewa, żądając wydania gotówki. Kilka godzin później na innej stacji, już bez konara, ponowił napad. Krótko potem wpadł w ręce policjantów.
  Tuż po pierwszym napadzie w piątkową noc postawiono na nogi wszystkich będących w służbie policjantów. Ustalono rysopis sprawcy i zabezpieczono nagrania z monitoringu. Kilka godzin później doszło do kolejnego napadu na stację paliw. Przedstawiony rysopis był łudząco podobny do sprawcy pierwszego napadu. Już po kilkunastu minutach od drugiego zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali na mieście osobę odpowiadającą opisowi przestępcy. 20-letni rudzianin - Jarosław Sz. - został rozpoznany przez pokrzywdzonych. Materiał z monitoringu obu stacji benzynowych nie pozostawia również wątpliwości.

  Sam podejrzany zasłania się niepamięcią i upojeniem alkoholowym. Podczas zatrzymania istotnie był on pijany i sporo czasu zajęło, zanim wytrzeźwiał i można było z nim porozmawiać. Najprawdopodobniej już nietrzeźwy podejrzany postanowił zdobyć gotówkę na dalsze imprezowanie. Za pieniądze z pierwszego napadu obwoził się taksówką po różnych lokalach. Gdy po kilku godzinach zabrakło mu pieniędzy, ponowił napad. Chwilę później został zatrzymany.

  Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił sędziemu, na wniosek policjantów i prokuratora, tymczasowo aresztować sprawcę napadów. Teraz w więzieniu może on spędzić nawet 12 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama