Jaworzno: Dostaną nagrody w zamian za stary sprzęt

Jaworzno: Dostaną nagrody w zamian za stary sprzęt

Grażyna Dębała

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Lodówki, lokówki, stare komputery, myszki, żyrandole, a nawet telewizyjne dekodery oddawali jaworznianie podczas sobotniej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zainteresowanie akcją było ogromne. Chętni, żeby oddać sprzęt, ustawiali się w kilometrowych kolejkach.
- To świetna okazja, żeby się pozbyć z domu rzeczy, których od dawna nikt nie używa. Technika tak szybko idzie na przód, że sprzęt błyskawicznie się starzeje, a potem jest z nim tylko kłopot - przyznaje Krzysztof Sroka, mieszkaniec Jaworzna.

Tym razem osoby, które oddawały sprzęt, otrzymywały w zamian specjalne kupony. Podczas losowania wygrać można będzie atrakcyjne nagrody, w tym między innymi zestaw kina domowego, aparat fotograficzny, DVD oraz kuchenkę mikrofalową. Łączna wartość nagród przekracza 4 tys. zł. Nazwiska zwycięzców, do których trafią fanty, poznamy już dziś.

- Jeśli ktoś spośród wylosowanych nie zgłosi się po swoją nagrodę, to zostanie ona przekazana na rzecz jaworznickiego Domu Dziecka - zapowiada Ewa Bałazińska z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.


Sobotnia zbiórka była już trzecią, zorganizowaną w tym roku w mieście. W poprzednich mieszkańcy w zamian za odpady mogli otrzymać ekologiczne torby i ozdobne krzewy. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się czerwcowy Piknik Ekologiczny, podczas którego zebrano ponad 5,5 tony odpadów i rozdano 3,5 tysiąca krzewów.

W sumie, podczas dwóch tegorocznych akcji, jaworznianie oddali już ponad 9 ton śmieci. Ile udało się zebrać tym razem, dowiemy się jutro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo