Będą kolejne akcje i koncerty dla chorej Gosi

Będą kolejne akcje i koncerty dla chorej Gosi

Maria Olecha

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Wołanie z głębi serca - to tytuł spektaklu charytatywnego, który odbył się wczoraj w kinie Roma w Zabrzu. Celem koncertu była pomoc chorej na stwardnienie rozsiane Małgorzacie Marzewskiej-Fligier. - Jestem bardzo wdzięczna wszystkim ludziom, którzy tyle dobrego dla mnie robią - mówi wzruszona Małgosia.
Salę najstarszego kina na Śląsku publiczność wypełniła niemal po brzegi. Nie zawiedli znajomi i przyjaciele Gosi. Byli jej najbliżsi oraz członkowie Śląskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane Sezam.

- SM to choroba, która z niewiadomych przyczyn atakuje ludzi młodych, coraz młodszych. Gosia choruje od kilku lat. Jest bardzo dzielna i pogodna - mówi Wojciech Kropornicki, wiceprezes Sezamu.


Na scenie wystąpił wczoraj aktor Wojciech Wysocki z monodramem "Życiorys według Zbigniewa Herberta", artyści Teatru Performer z Zamościa oraz Sambor Dudziński i Bogdan Kasprowicz.

Małgosia od 9 lat choruje na SM. Za kilka dni skończy trzyletni cykl leczenia interferonami, które refunduje jej NFZ. Ich przyjmowanie to jedyny sposób, aby zahamować skutki stwardnienia rozsianego. Ta choroba jest nieuleczalna, przewlekła i postępująca. Miesięczne leczenie kosztuje ok. 3 tys. zł. Dlatego przyjaciółki postanowiły Małgosi pomóc.

- Znamy się z Gosią od lat. Chodziłyśmy razem do szkoły, jeździmy z naszymi rodzinami na wspólne wakacje. Zauważyłam, że Gosia coraz gorzej chodzi i bez tych leków sobie nie poradzi z chorobą - opowiada Sylwia Mazuga. Dodaje, że będą kolejne koncerty i akcje charytatywne dla Gosi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo