Blok mieszkalny w starym hotelu robotniczym

  Blok mieszkalny w starym hotelu robotniczym

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urzędnicy chcą przekształcić stary hotel robotniczy, który działał przy zlikwidowanej kopalni Dębieńsko w blok mieszkalny w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
  W budynku, który dziś jest w fatalnym stanie technicznym mają powstać kawalerki, mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe.

  - TBS-y sprawdzają się w wielu miastach, ponieważ mogą być dobrym rozwiązaniem dla tych osób, których nie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku, a ich dochody nie pozwalają na to, aby mogły starać się o mieszkanie komunalne. Ten sposób wypełnimy lukę na rynku mieszkaniowym, bo teraz na mieszkanie czeka u nas około 500 osób - mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

  Aby sprawdzić, czy mieszkańcy są zainteresowani zamieszkaniem w gmachu przy ulicy Młyńskiej, urzędnicy wystosowali ankietę, w której pytają, ile ludzie są skłonni zapłacić za mieszkanie. Już dziś jednak wiadomo, że za 50-metrowe mieszkanie w TBS trzeba będzie wyłożyć około 22 tysiące złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama