Świńska grypa: Szpitale w strachu, lekarze nie

  Świńska grypa: Szpitale w strachu, lekarze nie

  AGA, BM, KUB, CIS, GD, ŁUG,MO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzy osoby zakażone wirusem A/H1N1 (w Warszawie, Łodzi i Zgierzu) zmarły od soboty do poniedziałku. W naszym regionie także coraz więcej chorych zgłasza się do lekarzy.
  Służby wojewody od kilku dni publikują informacje o ich liczbie. Jeszcze 19 listopada podawano, że chorych z wirusem A/H1N1 jest w województwie śląskim 17, w poniedziałek takich przypadków było 29.
  Szpitale przed grypą bronią się radykalnie: coraz powszechniej zamykają oddziały przed odwiedzającymi. Ograniczenia odwiedzin wprowadzono m.in. we wszystkich szpitalnych oddziałach w Jaworznie, gdzie u chorego może przebywać tylko jedna osoba. Ta ostrożność jest o tyle uzasadniona, że kilka dni temu do Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie trafiła ciężarna kobieta z wirusem grypy typu A/H1N1.

  - Kobieta zgłosiła się do porodu, ale miała zapalenie oskrzeli. Dziś pacjentka czuje się już dobrze. Choroba miała łagodny przebieg - zapewnia Wiesław Więckowski, naczelny lekarz szpitala w Jaworznie.
  Podobnie jest w Żywcu. W tej chwili w tamtejszym szpitalu powiatowym aż do odwołania nie można wchodzić na wszystkie oddziały. Na takie środki ostrożności zdecydowano się po śmierci 24-latki z Sopotni Małej zarażonej wirusem A/H1N1, która zmarła w szpitalu dokładnie tydzień temu.

  - Ordynator każdego z oddziałów może sam zdecydować o ograniczeniu lub zakazie odwiedzin pacjentów - mówi Marek Gołda, wicedyrektor żywieckiego szpitala.

  W innych miastach o ewentualnym zakazie każdy szpital decyduje sam. Na przykład w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej odwiedziny na wszystkich oddziałach zostały ograniczone do jednej godziny dziennie (w godz. 16 - 17). Za to w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku ograniczono liczbę odwiedzających. Przy łóżku pacjenta może przebywać tylko jedna osoba i obowiązkowo musi mieć na twarzy specjalną maseczkę. Trzeba pamiętać, że podobne ograniczenia są często wprowadzane, szczególnie w sezonie grypowym. W Sosnowcu jednak oddziały ginekologiczno-położnicze i noworodkowe nie zastosowały restrykcji wobec odwiedzających.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama