Częstochowa: Za handel narkotykami w więzieniach ztrafią za...

  Częstochowa: Za handel narkotykami w więzieniach ztrafią za kratki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbijają grupę przestępczą, zajmującą się narkobiznesem. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło 7 osób związanych z rozprowadzaniem narkotyków wśród więźniów śląskich aresztów śledczych i zakładów karnych. W nielegalne interesy zamieszani byli zarówno osadzeni jak i ich rodziny.
  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP, działając pod nadzorem Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, zatrzymali kolejne osoby, zajmujące się handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi na terenie aresztów śledczych i zakładów karnych na Śląsku.

  W trakcie ubiegłotygodniowych działań zatrzymano na terenie Częstochowy siedem osób, w tym założyciela i kierownika zorganizowanej grupy przestępczej, Pawła K.
  ps Diabeł. Z ustaleń śledztwa wynikało, iż ten mężczyzna, odbywając karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Częstochowie, od kwietnia 2007 r. do stycznia 2009 r. w porozumieniu z innymi osadzonymi oraz członkami rodziny, założył grupę przestępczą. Osoby przebywające na wolności zajmowały się wnoszeniem amfetaminy i marihuany na teren aresztów śledczych. Paweł K. wraz z pozostałymi członkami grupy, uprzednio aresztowanymi i odbywającymi karę więzienia m.in. za rozboje, napady i obrót narkotykami, odpowiadał za ważenie środków odurzających, podział i ich dystrybucję wśród innych aresztantów I więźniów. Policjanci ustalili, że przestępcy wprowadzili do obrotu na terenie aresztów śledczych nie mniej niż 1 kg amfetaminy tj. 10.000 porcji konsumenckich, oraz marihuanę i tabletki extazy. W trakcie realizacji tej sprawy, we współpracy z dyrektorami aresztów śledczych i zakładów karnych oraz wsparciu techników kryminalistyki KWP w Katowicach i przewodników z psami wyspecjalizowanymi w odnajdowaniu narkotyków Referatu Operacyjnego Izby Celnej w Katowicach, przeszukano cele trzech aresztów śledczych na terenie województwa śląskiego.

  Członkowie grupy będą odpowiadać za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i udzielanie środków odurzających. Czworo podejrzanych trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące, natomiast wobec pozostałych 3 prokurator zastosował dozory policji. Policjanci zabezpieczyli też należącą do nich gotówkę w kwocie 20.000 złotych.

  Dotychczas w prowadzonym śledztwie 23 zarzuty popełnienia przestępstw przedstawiono 9 podejrzanym.5 osób trafiło do aresztu natomiast 3 pozostają pod policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama