Gang Diabła rozprowadzał amfetaminę za kratami

Gang Diabła rozprowadzał amfetaminę za kratami

Beata Marciniak

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Grupę więźniów handlujących narkotykami w częstochowskim areszcie śledczym, w ośrodku zamiejscowym aresztu w Wąsoszu (pow. kłobucki) oraz w więzieniu w Herbach rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.
Przestępcy zarobili na samej amfetaminie 80 tysięcy złotych. Więzienna stawka za działkę była trzykrotnie wyższa niż na czarnym rynku. Narkotyki rozprowadzali w areszcie i w więzieniu Paweł K. pseudonim Diabeł i trzech innych osadzonych. Towar dostarczały matka i konkubina Pawła K. podczas odwiedzin. Porcjowali, ważyli i sprzedawali narkotyki więźniom

Po przeszukaniach cel m.in. w częstochowskim areszcie śledczym, zatrzymano siedem osób.
- Od kwietnia 2007 roku do stycznia 2009 r. Paweł K. odsiadujący kilkuletni wyrok za rozboje, napady i obrót narkotykami, założył w areszcie grupę przestępczą, do której wciągnął innych osadzonych oraz swoich i ich bliskich - mówi Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, która nadzoruje śledztwo.

Oliwia K. i Katarzyna K. wnosiły do aresztów amfetaminę i marihuanę. Narkotyki dostarczał im przebywający na wolności brat Diabła. Gang porcjował towar, ważył i rozprowadzał dział ki wśród innych aresztantów i więźniów. Interes był bardzo dochodowy. Gram amfetaminy kosztował za murami 80 zł - trzykrotnie więcej niż na wolności.
Przestępcy sprzedali co najmniej kilogram amfetaminy, a także mniejsze ilości marihuany i tabletek ekstazy.

Zatrzymano trzech przebywających w aresztach członków grupy - Jarosława A., Tomasza B. i Wiesława B. Czwarty, który również handlował w areszcie wrócił za kratki po niedawnym wyjściu na wolność. Z kolei troje zatrzymanych dostawców objęto policyjnym dozorem.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Tagi:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo