Woda w wojkowickim przedszkolu z paciorkowcem

  Woda w wojkowickim przedszkolu z paciorkowcem

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przedszkolaki z Wojkowic przenoszą się do domu kultury. Będą się tam uczyć przez około półtora tygodnia.
  Przeprowadzka była konieczna, bo w budynku Przedszkola im. Przyjaciół Bajek jest wadliwa instalacja wodna. Znaleziono tam paciorkowca. By go zlikwidować, trzeba wymienić wszystkie rury.
  Taka decyzja zapadła wczoraj w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej, która potwierdziła, że w zimnej wodzie znów pojawiły się paciorkowce. Wcześniej odkryto je tam we wrześniu.

  Rodzice maluchów są zaniepokojeni całą sytuacją, zwłaszcza że podobne problemy pojawiły się już na początku września. Wówczas przedszkole czynne było przez tydzień tylko do godz. 13, co spowodowane było przedłużającą się termomodernizacją placówki i płukaniem instalacji wodnej. Operacja się powiodła i bakterie zniknęły, ale teraz znów się pojawiły.

  - Jeśli dotychczasowe próby pozbycia się bakterii nie powiodły się, to trzeba znaleźć jakieś konkretne rozwiązanie, by dzieci miały opiekę w wyremontowanej placówce, a nie musiały się tułać po całym mieście - denerwują się rodzice.

  Dzieci przeniosą się dziś do Domu Kultury przy ul. Jawornik. Trzeba będzie wymienić całą instalację wodną i wszystkie rury, którymi płynie zimna woda. Nie ma jednak pewności, czy tym razem uda się na dobre rozwiązać problem. Dotychczasowe próby pozbycia się szkodliwych bakterii nie przyniosły bowiem spodziewanego efektu.

  - Wyniki próbek zimnej wody, pobrane w przedszkolu, potwierdziły, że znajdują się w niej enterokoki, czyli paciorkowce kałowe. W takiej sytuacji nie mogliśmy podjąć innej decyzji, jak unieruchomienie tej placówki, ponieważ nie może ona prawidłowo funkcjonować bez bieżącej, zimnej wody. Co prawda była ona w poniedziałek dostarczana beczkowozem, a w kuchni używana była woda spożywcza konfekcjonowana, ale taka sytuacja nie mogła dłużej trwać. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i personelu konieczne jest wyeliminowanie bakterii z wody - podkreśla Grażyna Wieczorek, powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moje trzy grosze

   mieszkanka ul. Jaworznik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Dom Kultury jest przy ulicy JAWORZNIK a nie Jawornik

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojkowice

   Oo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Może wreszcie ktoś zwróci uwagę na to co dzieje się w przedszkolu i całym mieście, bo gdyby nie TV i gazeta to dzieci pewnie dalej by uczęszczały do placówki a mieszkańcy byliby karmieni błędnymi...rozwiń całość

   Może wreszcie ktoś zwróci uwagę na to co dzieje się w przedszkolu i całym mieście, bo gdyby nie TV i gazeta to dzieci pewnie dalej by uczęszczały do placówki a mieszkańcy byliby karmieni błędnymi informacjami.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bakterie

   Rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Bardzo dobrze, że zdecydowano się wymienić całą sieć wodną, może w końcu zostaną wyeliminowane
   bakterie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama