W Rudzie Śląskiej nadal chcą powrotu byłej dyrektorki MOPS

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek emocji w sali sesyjnej w rudzkim Urzędzie Miasta znów nie brakowało. Wprawdzie trochę mniej licznie niż ostatnio, ale w reprezentacyjnej ekipie, zjawili się pracownicy MOPS. Nie zabrało i mieszkańców.
  Oczekiwali, że prezydent miasta Andrzej Stania, tak jak zapowiadał przed kamerami, wreszcie poinformuje wszystkich o swojej decyzji czy przywróci Grażynę Dziedzic na stanowisko dyrektora MOPS. Prezydent poinformował, że... toczy się sprawa w sądzie i że nie będzie do chwili złożenia zeznań i rozstrzygnięcia sprawy wygłaszał jakichkolwiek opinii. Zapewnił jeszcze, że nastąpi poprawa efektywności pracy MOPS, po czym wyszedł z sali. Żyjemy w cywilizowanym kraju. Wszystkim nam należą się wyjaśnienia


  - Sprawa w sądzie wiąże nam ręce, prezydent nie może się teraz wypowiadać w tej sprawie - tłumaczył Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu.
  Przypomnijmy, że 27 października Andrzej Stania zwolnił szefową MOPS. Dwa dni później podczas sesji RM argumentował swoją decyzję doniesieniami o mobbingu i tworzeniu przez panią dyrektor w pra-cy atmosfery presji. Radni swoim apelem oraz pracownicy swoją petycją w obronie dyrektorki, zobligowali go do ponownego przeanalizowania sprawy.

  Przypomnijmy, że prezydent sam zobowiązał się, iż w ciągu kilku dni powiadomi o tym, co postanowił. Minął tydzień, drugi, trzeci i nic.
  - Sprawa jest rozwojowa i niejednoznaczna i potrzeba więcej czasu na podjęcie decyzji - tak prezydent Stania tłumaczył zwłokę w połowie listopada.

  Tyle tylko, że Grażyna Dziedzic sprawę w sądzie pracy założyła w tydzień po otrzymaniu wypowiedzenia.
  - Od razu przy wypowiedzeniu poinformowałam prezydenta, że sprawę oddam do sądu. Chodzi o moje dobre imię, które zostało zbrukane - podkreśla Grażyna Dziedzic.

  Wczorajsza sesja została zwołana przez radnych, którzy także nie mogli się doczekać odpowiedzi prezydenta. O mały włos, a nie byłoby nawet dyskusji.

  - Prezydent sam dobiera sobie swoich współpracowników i pracowników. Trudno oczekiwać, by pracował z osobą, do której stracił zaufaniem - mówiła radna Kansy, wnioskując o zamknięcie debaty zanim się zaczęła.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MOPS

   oli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   W tym kraju uczciwy czlowiek nie ma racji bytu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama